Zítra začíná Signal Festival 2018! Co je dobré vědět před tím, než vyrazíte?

Festival odstartuje zítra v 19:00 slavnostním zahájením na Karlínském náměstí. Stejně jako v minulých letech bude trvat 4 večery, od čtvrtka až do neděle. Vždy od 19:00 do 23:00 budete moci zažít pražské ulice oživlé světlem a uměním. Výjimkou budou instalace v rámci Galerijní zóny, které budou přístupné od 19:00 do půlnoci. Na 3 trasách vás čeká 20 instalací od zahraničních a především českých umělců. Těšit se můžete i na dvě satelitní instalace a pestrý doprovodný program.

Kam vyrazit?

Po zahájení na Karlínském náměstí vyrazte do ulic. Na výběr máte ze 3 tras — Karlín, Centrum a Vinohrady. Na novou trasu Karlín vám stačí kolem 1,5 hodiny, každá z tras Centrum a Vinohrady Vám zabere přibližně 2,5 hodiny. Je třeba počítat s časovou rezervou u instalací Galerijní zóny. Podrobný program najdete na webu v sekci Program. Kromě něj na vás ještě čeká bohatý doprovodný program, o něm se dočtete vše v sekci Doprovodný program.

Videomappingy vás zavedou do Vinohrad i do Karlína

Můžete se těšit na již tradiční videomapping na kostel svaté Ludmily na náměstí Míru. Díky našemu hlavnímu partnerovi Mercedes-Benz se budete moci zapojit do jeho startu i Vy! Stačí jít před začátkem promítání na www.odpocet.eu a vystřelit svou vlastní palivovou částici.

Zdroj: Ruestungsschmie.de

Nenechte si ujít ani 3D videomapping v Kasárnách Karlín od baskických Hotaru Visual Guerrila. Čas mezi jednotlivými mappingy vám zajisté zpříjemní projekce vytvořená ku příležitosti 145 let od založení Mattoni, která vznikla ve spolupráci s mezinárodně uznávanou českou grafičkou Mílou Fürstovou.

Co potřebujete?
Festival je z převážné části zdarma, s sebou tedy potřebujete hlavně dobrou náladu a chuť chodit. Trasy SIGNALu mají celkem přes 6 kilometrů. Papírovou festivalovou mapu si můžete zakoupit od našich dobrovolníků u každé instalace, stejně tak jako na našich infopointech na náměstí Republiky, na Staroměstském náměstí, náměstí Míru a na Karlínském náměstí za 30 Kč. Případně je Vám k dispozici i v naší mobilní aplikaci za 25 Kč (ve verzích pro Android a iOS). Mapa vás provede po festivalu, a ještě v ní najdete spoustu užitečných informací.

Na infopointech pro vás máme i suvenýry nebo vstupenky do Galerijní zóny Signal Festivalu. Do té letos patří 5 instalací — v Colloredo-Mansfeldském paláci, Zrcadlové kapli Klementina, Clam-Gallasově paláci, Hauch Gallery a v Bar/áku. Vstupenku za zvýhodněnou cenu si můžete předem zakoupit zde, stačí ji pak v jedné z míst Galerijní zóny vyměnit za pásku. Ta vás opravňuje ke vstupu do všech 5 lokací této zóny. Pásky lze zakoupit taktéž na místě — na všech lokacích Galerijní zóny v průběhu celého festivalu za 170 Kč.

Pokud se budete chtít podívat na 3D videomapping v Kasárnách Karlín, před vstupem je třeba si zakoupit 3D brýle, které stojí 50 Kč. Děti do šesti let mají vstupné zdarma.

Kde si dát něco k jídlu nebo pití?
Na trasách festivalu na Vás čeká 6 občerstvovacích zón. Konkrétně na náměstí Míru, náměstí Jiřího z Poděbrad, Karlínském náměstí, dále pak v sadech Svatopluka Čecha, Riegrových sadech a u TJ Sokol Vinohrady. Stánky a foodtrucky nabídnou široký výběr kvalitního jídla, v barech bude výběr z nealkoholických i alkoholických nápojů včetně piva Staropramen. Všechny zóny jsou otevřené od 19:00 do 23:00.

Máme pro Vás překvapení! Pro letošní rok jsme spojili síly se Zátiší Group a vytvořili jsme pro Vás jedinečný NEON FOOD LOUNGE se zářícím občerstvením a nápoji pro malé i velké. Budete zde moci ochutnat UV donuty, cukrovou vatu, panna cottu, makronky nebo zmrzlinu. Žízeň uhasí bubble limonáda, gin&tonic či prosecco s mučenkovým UV kaviárem. To vše v restauraci Žofín Garden na Slovanském ostrově každý festivalový večer od 17:00 do 23:00!