Мирон Стереохмара

На Марсі виготовляють дуже якісний і дорогий, але небезпечний наркотик, а потім переправляють його на Землю, де продають за величезні гроші. У схемі виготовлення задіяні дуже впливові люди з урядів декількох країн.

Детектив Мирон Стереохмара має припинити наркотрафік. Для цього він разом зі своєю помічницею Мариною Материною відправляється на Марс. Марина не хоче бути помічницею Мирона, бо вважає, що має більший досвід, вона намагається командувати Мироном, а його команди ігнорує.

На Марсі вони знаходять покинутого п’ятирічного хлопчика Адама, який неймовірно схожий на сина Мирона Адама. Марина прив’язується до нього. Хлопчик погано розмовляє і рухається, але з його слів стає зрозуміло, що він щось знає про лабораторії, де виробляють наркотик.

Мирон намагається знайти приховану лабораторію. Для цього він перевіряє шматки фраз, які промовляє Адам. Всі втрьох вони мандрують Марсом у пошуках. Одного дня їх атакують незнайомці. Марина тяжко поранена, Адам повністю знищений, але при цьому він може розмовляти. Виявляється, що це — андроїд. Мирон викликає допомогу. Марину відправляють лікуватися на Землю, а залишки Адама переписують на андроїда, який є точною копією Марини Материни. Вдвох вони продовжують пошуки лабораторії.

Мирону дзвонить його дружина Марина Материна (вона не має жодного стосунку до екс-помічниці Мирона — це просте співпадіння імені та прізвища), з якою в нього складні стосунки. Вона каже йому, що більше не хоче жити з ним, бо вже не кохає його. Але в них є п’ятирічний син Адам. Дружина каже, що може дозволити Мирону зустрічатися з ним раз на місяць. Але, якщо він пропустить зустріч, то наступна відбудеться вже через рік. Мирон каже, що не зможе повернутися на Землю у найближчі півроку, навіть якщо вилетить просто зараз. Тоді Марина каже, що він побачить сина тільки через шість років.

Мирон із андроїдом Мариною-Адамом намагаються знайти таємничу лабораторію. На місці нападу на них Мирон знаходить уламки логотипа. Це лого компанії, яка видобуває дорогоцінний мінерал ксеноліт. Мирон підозрює, що лабораторія належить цій компанії. Він пропонує Марині-Адаму влаштуватися туди на роботу і спробувати знайти її. Марина Материна, яка одужала після поранення, віддаленно доєднується до розслідування. Вона протестує проти ідеї відправити Марину-Адама в цю компанію і погрожує просто подзвонити її керівництву і попередити його про те, що Мирон вийшов на її сліди у наркотрафику.

Мирон зв’язується зі своїм керівництвом на Землі і просить ізолювати Марину Материну від проведення розслідування. Керівництво каже, що розслідування Мирона зайшло у глухий кут і наказує йому повернутися на Землю. Замість цього керувати розслідуванням призначена Марина Материна. Мирон підозрює, що Марина Материна, і керівництво замішані у схемі постачання наркотиків, і саме тому вони заперечують проти його ідеї перевірки компанії. Він відмовляється повертатися на Землю, і сам вирушає у виробничі приміщення компанії, щоб знайти там лабораторію. Андроїд Марина-Адам спочатку відмовляє його від цієї ідеї, а потім починає заважати йому. Мирон розуміє, що нею керують з Землі.

Ціною неймовірних зусиль Мирону вдається знайти лабораторію. Але він не може передати цю інформацію людям, не пов’язаним із наркотрафіком. Марина-Адам намагається знищити його. В цей момент на Марс прибуває його екс-помічниця Марина Материна, яка також має завдання знищити його. Дружина Марина Материна дзвонить йому і каже, що збирається разом із сином Адамом відвідати Марс. Вона просить його, щоб він їх зустрів та показав щось цікаве. Мирон намагається переконати дружину передати відомості про секретну лабораторію незацікавленим в її існуванні людям, але вона не слухає його.

Керівництво корпорації, якій належить лабораторія, затримує Мирона. Вирішено витерти його пам’ять до моменту потрапляння на Марс. Разом з ним залишають помічницю Марину Материну, яка щойно прилетіла після одужання, і його сина Адама, якого вони знаходять невдовзі. Розслідування продовжується по новому колу. 
http://www.aleph.se/Trans/Tech/Space/mars.html