Alberta’nın neden pickup cenneti olduğunun sebebi…

Alberta’daki araçların en az yarısı pickup trucktır. Ve bu pickup truckların da yarısı yükseltilmiştir. Sebebi işte bu fotoğrafta..:)

Alberta nüfusunun epey bir kısmı saha işlerinde çalışır. Hatta çalışanların yarısı sahada çalışır desem yanlış da olmaz muhtemelen. Saha işi dediğim tabiiki petrol. Toprakların altı komple petrol. İnsanlar da ellerindeki fırsatı değerlendiriyor tabii ve eşşek gibi çalışıyor.

Çalışkan toplum Alberta’lı. Fazla saatler çalışırlar, çok fazla para kazanırlar, deli gibi de harcarlar. Yükseltilmiş pickuplar show amaçlı değildir. Adamlar işlerine gidip gelebilmek için mecburiyetten yükseltirler.

Ormanda benim tankeri yüklerken, safety’ci adam, pickup truckıyla önümde ilerlemeye çalışıyor. Yerdeki çamurun derinliği ayak bileğinden daha yukarıda, bazı yerlerde 30 cm. ve acayip yapışkan bir kıvamda. Kurumaya yüz tutmuş ama hala nemli. Araçların lastikleri yapışıyor, çok zor yürüyor araçlar. Zaten benim TIR’ın boş halini iş makinası yanaştırdı yükleme yapacağım yere. Birazdan yüklemem bittikten sonra yine CAT gelip çekecek yüklü tankeri. Bu çamurda imkanı yok ilerlemez araç.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Okan Obuz’s story.