Bu dünyada kadınlar/kızlar her işi yapabilir. Geri kafalı erkeklere duyurulur…

Kızın kullandığı araca bak. Fotoğraf temsili ama setup tam bu. 8 akslı çift tanker trailer. 63.5 ton.

TIR işinde kızlar da çalışıyor, çok garip bir şey değil Kuzey Amerika için. Ama tanker gibi özel işlerde kadınları/kızları görmek bizi de biraz şaşırtır, orası gerçek.

Offroadta telsiz kullandığımızdan dolayı arada duyuyoruz kızların sesini. Yolda bazen onlar da oluyor. Geçenlerde gece 3, arkamdan geliyordu bir tanesi. 3 km. arkamdan okuyordu yol işaretlerini, telsizden. Aynı terminalden yük aldık hatta.

Aynı gece, 2 yanımda başka bir kız aracını yüklüyordu. Hem de çift trailer. B-Train diye geçer adları sektörde. Ya da biz aramızda kısaca trains deriz. Geri manevrası zordur. Bir de kışın kaygan zeminde riski yüksektir. Ağaç işinde ben de kullandım zamanında.

Kız, B-Train tanker kullanıyor. Kızın firmayı tanıyorum. Sadece trailer sağlıyor, şoför kendi çekicisini kendi getirmek zorunda. Yani kız, çekicinin sahibi. Muhtemelen kızın babası eski tankercidir. İkinci bir araç almıştır. Kızda da merak vardır babadan dolayı. Adam da ikinci aracını elaleme kullandıracağına, kızına demiştir ki sen kullan, beraber çalışırız.

Kız da 25 yaşlarında ufak tefek bir şey heee… Baretini de pembe almış, terminalde dikkat çekiyor aramızda. Daha bunun kışı da var. 10 kiloluk zincirleri filan takıyor lastiklere gerektiğinde. 63.5 tonluk, 30 metre uzunluğunda, 18 vites araç. Helal olsun kıza.