Moose’lar bol booollll…

Tankerde çalıştığım offroad kısmı merak edenler videonun tümünü izleyebilir. Çok basit, stressiz bir kısım. Sadece moose’u görmek isteyenler direk son 15 saniyeyi izlesin!

Sabah 09:30. Üçüncü ve son yükümü almak için terminale geri dönüyorum. Güneş yeni doğuyor, etraf aydınlanmaya başlamış. Offroadun 11. km.’sinde 2 tane moose gördüm. Orada hep görüyorum zaten. Aynıları mı bilmiyorum ama 11. km.’de hep 2 tane moose görüyorum, fix. Yolun kenarında dolanıyorlardı, benim araç yaklaşınca ormanın içine geri gittiler. Aslında 2 taneler ama 1 tanesi ağaçların arasında kamufle olduğu için videoda çıkmamış.

Yolda bol miktarda ayı da var. Onlar da evcilleşmiş artık. Hiç öyle ani hareket filan yapmıyorlar. Araç trafiğine alışmışlar. Heee bi de tilkiler. Tilkiler bayağı köpek gibi yawww. Şoförler besleye besleye alıştırmış bunları, artık resmen yol kesiyorlar. Kaç kere 54 tonluk aracı durdurmak zorunda kaldım, frenlere yüklenip. Yoldan çekilmiyor hayvanlar..:) Yemek istiyorlar bayağı..:) Bir keresinde ne güzel hızımı almıştım, yokuşu tırmanacağım bir güzel. Yokuşun ortasında durdurdular koca aracı..:( Güvenlik de sürekli uyarıyor şoförleri, “Şu hayvanları beslemeyin.” diye ama milletin taktığı yok tabii..:)

Tilkiler işi çözmüş ama. Artık köprüyü kapatmaya başladılar. Köprü bir araçlık zaten. TIR zar zor sığıp da geçiyor. Köprünün üstünde bekliyorlar artık uyanıklar..:) Mecbur araçtan inip kovalayacan veya da ezip geçmek isteyen ezer ama ben tabiiki yapamam onu..:( Yapan olacağını da sanmıyorum.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Okan Obuz’s story.