Son birkaç gündür aracım bu.

HD (Heavy Duty) sınıf pickup truck. Motor 6.6 litre, V8 dizel motor.

Bizim Alberta’nin yarısından fazlası bu tip araçlardan kullanıyor. Abartmıyorum, trafikte şöyle bir baktığınızda etrafta gördüğünüz her 10 araçtan en az 5'i pickup trucktır. Çok kişi arazide/sahada çalıştığı için bu eyalette herkesin olmazsa olmazı araçlarındandır. Her evde genellikle bir tane vardır bu tip araçlardan. Türkiye’de zamanındaki kuş serisi gibi işte..:)

İşe bununla gidip geliyorum. İş aracı ama modelin full donanımlısı. İş dediğim de şehrin 1.5 saat güneyine, ormana gidiyorum. Kullandığım kamyon 24 saat çalışıyor ormanda. 12 saat bir şoför kullanıyor, 12 saat ben. Ormanda aracı ondan teslim alıp pickupı ona veriyorum. Gece çalışması bende, sabah 06:30'a kadar. Ondan sonra sabah 06:30'da çocuk geliyor pickup truckla, işi teslim almaya. Yani totalde yol dahil 15 saatlik çalışma.

Yollar rezalet. Sağlam offroada sokuyoruz aracı. Range Rover zor ilerler. İlerler belki ama jantları mantları sütçü güğümüne döner. :) Bizimkisi gibi zorlu zemine ancak böyle HD sınıf pickup dayanır. Lakur lukur ses geliyor çoğu yerinden ama kaya gibi araçtır bunlar.

İşe gitmeden önce evin önünde çektiğim ve de offroada dalmadan önce highwaydeki son düzlükte çektiğim 2 fotoğraf.

Bi de karikatür ekleyeyim. :D

Kendi pickupımı özledim yawww..:(