Terminalde yalnız…

2.5 saatlik sürüşün ardından yükü getirdim. Saat akşam 19:20. -13 -15 gibi bir sıcaklık var, en güzel sıcaklıklar. Hem güvenli hem üşütmüyor. Terminal bomboştu. Yükü boşaltmaya başladım. Telsizden duydum, bir tanker daha yaklaşıyor terminale.

Yolculuk biraz zor sayılırdı. Kar yağışı var. Yolun bazı kısımları çok kaygandı. Hız olarak çok da etkilemedi ama yine de 20 dakika fark etmiştir yaz günlerine göre. Bir de akşam saati trafiği olunca tempoyu biraz daha düşürmek zorunda kaldım. Gereksiz şekilde yavaş giden insanlar var tabii ayrıca, trafiği tehlikeye sokan. En sevimsiz kısımlarından biri şu işin, bir sürü idiotla beraber aynı yolu paylaşmak zorunda olmak.

Yük boşalınca aracın ağırlığı 23 ton gelecek, yine de hafif sayılmaz ama araç boş olunca yere hiç güvenli basmıyor kaygan zeminde. Highwaye çıkar çıkmaz birkaç kere gaza sonuna kadar yüklenip zemini kontrol ederim. Patinaja düşüp düşmeme durumuna göre hızımı ayarlarım. Gece karanlığında yolu okumak gündüze göre daha zor. Gaz pedalını dibine kadar yapıştırıp yeri test edeceksin ara ara!