İOS 11 (Beta 3) Yenilikler ve Yükleme Kılavuzu

Apple’ın WWDC 2017’de tanıtımını yaptığı İOS 11 sürümünün 3.betası yayınlandı. Son kullanıcıya ulaşmadan önce beta sürümlerle işletim sistemini test eden ve kullanıcıların test ederek gerekli düzeltmelerin saptanmasını sağlayan Apple, yine bir takım düzeltmeleri, perfromans iyileştirmelerini ve yenilikleri içeren İOS 11 3.betasını kullanıma açtı.

İOS 11 betası ile gelen yenilikler şöyle,

  • Wi-Fi işaretçisine dokunulduğunda kablosuz ağ kapanmıyor. Onun yerine o an bağlı bulunduğunuz Wi-Fi ağıyla bağlantınız kesiliyor.
  • Bluetooth simgesine dokunduğunuzda aynı Wi-Fi özelliğinde olduğu gibi yalnızca mevcut bağlantınız kopuyor. Bluetooth özelliğine tekrar tıklayarak aktif olan bluetooth cihazlarıyla yeniden bağlantı kurabiliyorsunuz.
  • Safari içerik engelleyici özelliği artık kullanılabiliyor.
  • Dosyalar uygulamasında iyileştirmeler mevcut. Dosyalar uygulamasında artık Dropbox ve OSX sunucuları doğrudan İphone veya İpad üzerinde görülebiliyor.
  • Airplay artık 3.parti uygulamarla da kullanılabiliyor.
  • Apple’ın acil durum uyarısı özelliğini kullanırken, iptal edilen bir SOS artık bildirim göndermiyor.
  • Bildirim merkezinde iyileştirmeler mevcut.
  • Müzik uygulamasında bir şarkı çalınırken, Kontrol Merkezi’nden şarkı adına dokunulduğunda Müzik uygulaması tekrar açılıyor.

Final sürümü ne zaman gelecek?

Kesin bir tarih belirtilmese de İOS 11‘in eylül ayında tanıtılacak olan İphone 7s ile birlikte indirilmeye sunulacağı düşünülüyor. Eğer telefonunuzu günlük yaşantınızda sıkça ve düzenli bir şekilde kullanıyor ya da iş telefonu olarak değerlendiriyorsanız nihai sürümün yayınlanacağı Eylül ayını beklemenizi tavsiye ediyoruz. Zira beta sürümlerin geliştiriciler dışında kullanımının içerebilecekleri hatalardan dolayı çok uygun olmayacağını söyleyebiliriz.

Tüm bu uyarıları dikkate alarak yine de indirmek istiyorum diyorsanız,

Öncelikle İOS yüklü cihazınızla buraya tıklayarak karşınıza çıkan sayfadan İOS 11 (Beta 3) yazısına tıklayıp, geliştirici profilini yüklemeniz ve karşınıza çıkan seçeneği onaylamanız gerekiyor.

Profili yükleme işlemini tamamlamanız ardından telefonunuzdaki Ayarlar > Yazılım Güncellemesi sekmesine tıklayarak telefonunuzu İOS 11 Beta 3 sürümüne yükseltebilirsiniz.

Yazıyı faydalı buldunuz mu? Benzer yazılar için bizleri sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

Facebook için buraya,

İnstagram için buraya,

Linkedin için buraya,

Twitter için buraya tıklayabilirsiniz.