Zmiana sposobu blogowania

Zauważyłem ostatnio zwyżkującą tendencję do przenoszenia treści z autorskich blogów na platformie #wordpress do portali społecznościowych takich jak LinkedIn czy Facebook. Dlaczego się tak dzieje?

Przyczyn upatruję w trudnościach związanych z budowaniem marki osobistej poprzez bloga z własną domeną. Facebook Instant Articles czy LinkedIn Pulse dostarczają najważniejszego czynnika świadczącego o sukcesie danego tekstu — odbiorców. Obecnie przestają się liczyć wyświetlenia w domenie. Walutą są polubienia, udostępnienia i komentarze. Wszyscy mikro-blogerzy znają wartość interakcji, która przekłada się na zasięg danej marki osobistej. Czy jednak ten pozorny krok wstecz?

Medium

Nie bez kozery postanowiłem napisać o zmianach podejściu do blogowania na platformie, która bardzo szybko się rozwija. Medium wchodzi w świat blogosfery dostarczając kompletny produkt, którego największą zaletą jest prosta forma. Nie znam danych dotyczących tego ilu blogerów czy twórców treści publikuje w mediach społecznościowych czy w medium, ale uważam, że tendencja będzie zwyżkowa.

Co na to Wordpress

Czy można ogłosić już śmierć Wordpresa? Przyglądając się rozwojowi tej platformy od prostego systemu blogowego do zaawansowanego cms-a nie uważam, jakoby Wordpress miał umrzeć. Raczej zmieni się jego zastosowanie. Ilość szablonów, wtyczek i innych udogodnień przemawia raczej na korzyść tego systemu ale z ciekawością będę obserwować zmiany w podejściu do tworzenia i dystrybucji treści w Internecie.