Чінкве Терре — любов з першого погляду

Є такі місця, які одразу впізнаєш, навіть якщо ніколи там не бував. Фотографії в інтернеті, тревел-шоу, сувеніри, відгуки ваших друзів… Цю місцину однозначно впізнає кожен, а побачити її на власні очі мрія майже всіх мандрівників.

От і наша мрія здійснилась. День обіцяв бути сонячним, ми сіли в орендоване авто і вирушили на південь. План на день був простим — Чінкве Терре.

Чінкве Терре з італійської перекладається як пять земель. Це величезний природний парк, що розкинувся вздовж узбережжя середземного моря і включає в себе пять унікальних поселень, котрі буквально висять на скелях над морем. Кожен кадр, зроблений тут, достойний листівки!

Та не будемо забігати наперед :) Щоб дістатись до Чінкве Терре, спочатку їдемо до Ла Спеції. Це типове портове місто з великою кількістю контрастів. Ось вздовж вулиці ростуть мандаринові дерева і стиглі плоди нависають просто над пішохідною частиною. За кілька метрів звідси канал несе брудну і смердючу воду в бік моря. А от доглянутий парк і типові італійські будиночки з темно-зеленими ставнями. А прямо під ними група неєвропейців влаштовує шумні розборки. Це такі перші враження від Ла Спеції. На жаль, познайомитись з містом ближче часу у нас не вистачило, адже ми поспішали до моря!

На цих акуратно підстрижених деревах можна навіть роздивитися стиглі мандарини!

Отже,залишаємо автомобіль на парковці (о диво, вдалось знайти безкоштовну!) і йдемо прямо на вокзал. В Ла Спеції всі давно звикли, що їхнє місто — всього лише пункт пересадки на шляху до парку пяти земель, тому вказівники з написом “Cinque Terre pass” тут на кожному кроці. Власне, Чінкве Терре пас дає можливість їздити протягом цілого дня між станціями Ла Спеція та Леванто і коштує цей проїзний 16 євро на одного. В той же час, одноразовий квиток з Ла Спеції до Леванто коштує 4 євро, так само як і до будь-якого іншого села національного парку. Тому, подумайте добре, чи вигідно вам купувати проїзний. Хоча, окрім власне проїзду він дає ще деякі бонуси, як от вільний доступ до громадських туалетів та безкоштовне користування wi-fi в містах. На додачу, отримаєте ще й карту місцевості та розклад руху поїздів, які тут, на жаль, не дуже пунктуальні.

Поїзди з Ла-Спеції їздять приблизно кожні 15–25 хвилин. Дорога між станціями займає 5–7 хвилин і майже весь цей час поїзд їде тунелем. А наближаючись до станції з вікна можна побачити чудові морські краєвиди.

Проїзд поїздом такий короткий, що одразу думаєш: “Пф, та тут і пішки можна було пройти!”. Насправді, по Чінкве Терре є кілька надзвичайно мальовничих маршрутів, які зєднують між собою села заповідника, але займуть вони досить багато часу. Скеляста місцевість робить ці маршрути не такими вже і простими для новачків. Але при нагоді пройтись ними точно треба!

Ми ж вирішили одразу поїхати в Монтероссо-аль-Маре — найвіддаленіше від Ла Спеції село комплексу Чінкве Терре. Звичайно, ми не пожалкували. Гори, море, чудова природа і неймовірна погода (а на вулиці щойно розпочався жовтень!) змусили нас на хвильку забути про все на світі. В нашому рюкзаку цілком випадково виявились купальники і ми, не гаючи часу, кинулись насолоджуватися моментом.

Пляжі Лігурії (так називається цей регіон Італії) надзвичайні. Людей в цю пору небагато, термометр показував неймовірні +29, сонце дійсно припікало (хоч на фото і важкі хмари, та вони швидко розсіялися), а вода хоч і була прохолодною, але купатись було дуже приємно. Єдине, що псувало цю ідилію — купа немісцевих, які старались просто на пляжі впарити простирадла, сувеніри, браслетики чи пропонували тайський масаж. Така навязлива торгівля вигядає тут зайвою, але судячи з кількості продавців товарів та послуг, попит на все це є… ну, не нам судити.

Перед нами була страшенна спокуса залишитись на пляжі до вечора і останнім поїздом повернутись в Ла Спецію. Та ми все таки зібрали всю волю в кулак, попрощались з морем і вирушили досліджувати околиці. Набережна Монтероссо — як з кіно. Простора, чиста, навколо квіти, продають хенд-мейд сувеніри. Доречі, дуже багато німців та британців, ні української ні російської практично не чути.

Прогулюючись набережною, все ж почуваєш себе трохи незатишно. Так, з одного боку — безкрає море. Але з іншого прямо над головою укріплена скеля, на якій дивом ростуть агави та опунції! Навіть приміщення вокзалу частково знаходиться в скелі. Дуже незвично.

Та пройшовши трохи далі від вокзалу бачимо підйом на гору. Якщо вірити вказівникам, там є на що подивитися. Ну вперед! Підйом не дуже важкий — доріжки викладені так, щоб ними було зручно підніматися. Від важкого дихання постійно відполікає пейзаж справа та шум хвиль, що розбиваються об скелі десь внизу. Дорогою знаходимо кілька симпатичних лавиць, де можна відпочити і насолодитись цією красою.

О цей колір води…

На горі знаходиться старовинна церква і цвинтар. Доречі, цвинтар тут дуже незвичний для нас — схожий на величезну камеру схову на вокзалі. Через особливості ландшафту, тут хоронять людей не в землі (яка тут і так в дефіциті), а в нішах у вертикальних “стелажах”.

З гори також можна побачити іншу сторону Монтероссо, ту, яку не бачать туристи. Село по той бік скель виглядає досить бідно. Місцеві вручну обробляють невеликі клаптики землі під величезним кутом та вирощують виноград на камянистих схилах. Контраст ще той.

Наступним пунктом нашої подорожі мала стати Манарола — ще одне село Чінкве Терре. Але, сівши в наш поїзд, ми змогли вийти аж на кінцевій — в Ла Спеції. З невідомих нам причин, поїзд проїхав весь маршрут без єдиної зупинки. А часу на зворотню дорогу було вже обмаль. Інші села Чінкве Терре ми залишили собі на наступний наш візит, який обовязково буде! Взагалі, Лігурія здається ідеальним місцем для пляжного відпочинку. Тут таке чисте море та пляжі, таке свіже повітря, така гарна природа… Тут відпочивають в основному багаті європейці, а отже і рівень сервісу високий. Та, незважаючи на це, бюджетному туристу тут теж буде чим занятися. Треба тільки з розумом підійти до планування відпочинку.

Відвідайте Чінкве Терре в оксамитовий сезон. Кращого місця для відпочинку годі й шукати!

Беріть напрокат автомобіль і обовязково поєднайте цю локацію з відвідинами Озера Комо. Це буде фантастична відпустка!