Editör — Featured, Güncel

İstanbul Acıbadem durağında yoldan çıkan metrobüs, önce karşı yönden gelen çift katlı belediye otobüsüne, ardından da diğer araçlara çarparak 4 otomobilin üzerine çıktı.

İstanbul Valiliği, metrobüs şoförü dahil 10 kişinin yaralandığını açıkladı. Aynı açıklamaya göre, kaza bir yolcunun sürücüye şemsiyeyle vurmasından sonra meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, Avrupa Yakası’ndan gelen 34 TP 2406 plakalı metrobüs, Acıbadem durağında yoldan çıkıp, karşı yönden gelen çift katlı otobüsle çarpıştı. Metrobüs, çarptığı araçlardan 4'ünü de altına aldı.

SÜRÜCÜ DARP EDİLMİŞ

Valilik kazada metrobüs şoförü dahil 10 kişinin yaralandığını duyurdu. Açıklamada yolculardan birinin sürücüye şemsiyeyle vurduğu, kazanın bu sebepten gerçekleştiği bildirildi. Olay yerine sevk edilen polis, itfaiye ve sağlık ekipleri, araçlarda yaralanan vatandaşları kurtarmaya çalışıyor. Kazanın ardından trafikte yoğunluk yaşanıyor.

Acıbadem’den Kadıköy yönüne ilerleyen metrobüs, yoldan çıkıp araçlara çarptı. Metrobüs önce karşı yönden gelen iki katlı belediye otobüsüne, ardından da 5 araca çarptı. Metrobüs, çarptığı araçlardan 4'ünü altına aldı.

Saat 08.30 sıralarında meydana gelen kaza sonrası, olay yerine sevk edilen polis, itfaiye ve sağlık ekipleri, yaralananları kurtarmak için seferler oldu. Kazanın bir yolcu ile şoförün tartışması sırasında meydana geldiği iddia ediliyor. Kazayla ilgili inceleme sürüyor.

Kazada 11 kişi hafif yaralandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Acıbadem’deki metrobüs kazasıyla ilgili açıklamada yaptı.

Açıklama şöyle:

“Sabah saatlerinde Acıbadem-Kadıköy istikametinde seyir halinde olan metrobüs yolundan çıkarak karşı yöne geçerek üç otomobil bir otobüse çarptı. Kazada 10 vatandaş hafif yaralandı. Kazanın olmasıyla birlikte itfaiye ve ambülanslar 6 dakikada olay yerine intikal etti. Otobüsün vinçlerle kaldırma çalışmaları devam ediyor.
Görgü tanıklarından alınan bilgilere göre bir yolcunun metrobüs şoförüne saldırdığı ve darp ettiği, kazanın bu nedenle meydana geldiği öğrenildi.
Oayla ilgili soruşturma devam ediyor.”
One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.