Google’ın Sohbet ve Hangouts Uygulamaları

Google Hangouts ile Chat

Hangouts Chat, G Suite kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır, bu uygulama ekiplere konuları tartışabilecekleri sanal odalar oluşturma olanağı sağlar. Hangouts Chat’i web arayüzü, masaüstü ve mobil uygulamaları aracılığıyla kullanabilirsiniz.

Hangouts Chat bunların dışında birçok özelliğe sahiptir. Copper CRM, Trello ve birçok popüler uygulamanın entegrasyonunu sağlayabilirsiniz hatta kendi botunuzu oluşturmak için bir API bile bulunmakta.

Google Hangouts ile Toplantı

Hangouts Meet bir çevrimiçi toplantı uygulamasıdır. Bu uygulama G Suite kullancılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır ve kolay kullanımı sebebiyle online toplantılarda sıkça tercih edilmektedir.

Google; Temmuz 2018'deki Google Next konferansında, kullanıcıların Hangouts Meet Hardware’i veya Cisco ve Polycom’dan IP telefonlarını kullanarak Hangouts toplantılarını sesli komutlarla gerçekleştirebileceklerini duyurdu.

Google’ın Klasik Hangouts Uygulaması

Klasik Hangouts uygulaması hem G Suite kullanıcıları hem de ücretsiz Gmail kullanıcıları tarafından kullanılabilmektedir.

https://hangouts.google.com adresine gidildiğinde;

  • G Suite kullanıcıları için; Google Hangouts’taki video simgesini tıkladığınızda bir Hangouts Meet tarayıcı sekmesi açılacaktır.
  • Gmail kullanıcıları için; Google Hangouts’taki video simgesini tıkladığınızda klasik bir Google Hangouts video oturumu başlatılacaktır.

Google Allo

Google Allo yanında Google Asistan’ın önizleme sürümünü de getiren bir mesajlaşma uygulaması. Google Asistan, Google ile sohbet etmenizi, sorular sormanızı, doğrudan sohbetiniz sırasında işlerinizi yürütebilmenizi sağlıyor.

Bu uygulamanın en çarpıcı özelliklerinden birisi de Akıllı Yanıt. Bu özellik sayesinde mesajları sadece bir dokunuş ile yanıtlayabilirsiniz. Akıllı Yanıt, uygulama kullandıkça öğreniyor ve bu sayede size alternatif yanıtlar öneriyor.