Dostluk ❤

Tüm ilişkilerimiz içinde dostluk bize hayat ve tercihlerimiz hakkında en çok şey öğreteni. Çünkü hep aynı olmak, aynı şeyleri yaşamak değildir dostluk. Ama hep ayna olmaktır…

En mutsuz gününüzde biri için mutlu olmayı öğrenirsiniz. Kıskanmazsınız, kıyaslamazsınız, dostunuzun mutluluğu sizin mutluluğunuz olur.

En mutlu gününüzde başkaları ne der diye düşünüp anlatamayacağınız şeyleri paylaşmayı öğrenirsiniz. Yargılanmamanın tadını çıkartırsınız.

Dostunuz sizin daha önce acı bir şekilde tecrübe ettiğiniz bir yoldan geçiyorsa, onun kararına saygı duyup canı acıdığında size gelmesini beklemeyi öğrenirsiniz. Her zaman koruyan değil, koruyamasa bile yanında olan olursunuz.

Sizin hiç yaşamadığınız bir şeyi yaşıyorsa, kendinizi onun yerine koyarak heyecanına, mutluluğuna, üzüntüsüne ortak olmayı öğrenirsiniz. Yani gerçek empatiyi deneyimlersiniz.

Hiçbir kan bağı olmadan, ama kan bağı varmışçasına sevgilisinden ayrıldığında ilk koşan, yüzük taktığında ilk arayan, doğum gününün nerede olacağını ilk düşünen, bir gelinlik uğruna gerekiyorsa kilometrelerce yürüyen, iş fırsatlarına ilk sevinendir dost.

Hele bir de ne güzeldir kadının kadına dost olması…