Seks partnerler hakkında herşey

Cinsiyet Stres Azaltıyor.
İş yerinde uzun bir gün geçirdiyseniz veya sadece biraz rahatsız hissettiyseniz, seks dinlenmenize ve stres seviyenizi azaltmanıza yardımcı olur! Seks esnasında bedenlerimiz dopamin, endorfin ve oksitosini üretir; bu da birlikte stres gidermemize yardımcı olur, doğal mutluluk seviyelerimizi arttırır ve arzuyu arttırır.

Elbette egzersiz seks yapmadığı sürece ‘egzersiz’ kelimesiyle karşı karşıya kalırken, çoğumuz korku içinde geri çekileceksiniz. Seks esnasında vücudumuz sürekli bir egzersiz rutini ile tutarlı olan fizyolojik değişiklikler yaşıyor. Nefes alma hızlarımız artar ki bu da kaloriyi yakar, bu da haftada sadece üç defa seks yaparsanız, yılda 7,500 kalori yakabileceğiniz anlamına gelir. 75 mil koşmakla aynı şey!
MD, Joseph J. Pinzone, “Cinsiyet gerçekten harika bir egzersiz şeklidir” diyor. Amai Wellness’in CEO’su ve tıbbi müdürü. ‘Egzersizde olduğu gibi, tutarlılık faydaları en üst düzeye çıkarmak için yardımcı olur.’

Pennsylvania’daki Wilkes Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, haftada en az iki kez seks yaptıklarını söyleyen öğrencilerin, hiç seks yapmayan öğrencilere göre daha yüksek antikor düzeylerine sahip olduklarını keşfettiler. Cinsel ilişki sırasında, immünoglobülin A gibi antijenler salınır ve bunlar, ortak soğuk ve hatta gribe karşı savaştığı ispatlanmıştır! Daha da güzel bir haber: ne kadar sıklıkla cinsel ilişkiye girerseniz, daha fazla antijen çıkacak ve daha sağlıklı bulacaksınız.

Biraz hızlı olsa bile, bazı fiziksel temas formları kan basıncınızı önemli ölçüde artırabilir. Paisley Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırmada, seksin diastolik kan basıncını (kan basıncı okumanın alt numarası olan) azalttığını ve bu sayede her yeri daha sağlıklı hale getirdiğini bulduk! Sex partneri

6. Seks ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.
Ağrılar, ağrılar ya da migren yaşıyorsanız o zaman seks, haplardan çok ağrı kesici olabilir! Artrit uzmanı Dr. George Erlich hastaları üzerinde bir araştırma yaptı ve seks yaptıklarının genellikle gitmeyen muadillerinden çok daha az acı çektiğini buldu.

Like what you read? Give spartner a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.