11 marketingowych newsów tygodnia w #40 odcinku transmisji na żywo

1. Czy Facebook ma już 3 mld unikalnych użytkowników?

Facebook ogłosił zasięgi, jakie ma portal — są to już ponad dwa miliardy. Zagraniczna prasa — Business Insider — podaje, że Facebookna swoich platformach ma już ponad 4 miliardy użytkowników. Każde kolejne tygodnia pokazują, że Facebook stał się najbardziej innowacyjną firmą świata.

2.Telewizja Facebooka, YouTube’a, czy Snapchata?

Więcej informacji znajdziecie także tutaj.

Facebook, YouTube i Snapchat wchodzą coraz wyraźniej w content wideo. Jakiś czas temu Facebook zaczął kupować prawa do transmisji z wydarzeń sportowych, natomiast YouTube w zeszłym tygodniu ogłosił, że wchodzi w content TV — co z jednej strony otwiera YouTube TV jako platformę, a z z drugiej strony wskazuje na to, że serwis zaczyna inwestować w treści, filmy czy seriale, które miałyby być wyprodukowane specjalnie dla YouTube’a. Snapchat nie pozostaje w tyle — także aktywnie działa na rynku mediów tradycyjnych i materiału wideo.

3. System reklamowy Snapchata

Snapchat otwiera system reklamowy. Jednak zmiana będzie dostępna wyłącznie w krajach takich jak Niemcy, USA, UK, Australia czy Kanada.

Cała platforma jest stworzona w oparciu o sprawdzone mechanizmy i firmy, które mają duże doświadczenie na rynku reklamowym.

4. Followuj tematy na Facebooku

Facebook testuje możliwość obserwowania konkretnego tematu. Zatem pojawi się opcja obserwowania nie tylko konkretnych stron czy funpage’y, ale także całych obszarów tematycznych.

5. Darmowy poradnik o Google Tag Manager

Przemek Modrzewski opublikował poradnik Google Tag Manager — pełnowartościową książkę o temacie, który nadal jest słabo znany przez polskich marketerów.

6. 10 narzędzi do Instagrama

Mateusz Czech przygotował zestawienie 10 narzędzi, które pomogą Ci budować Twój profil na Instagramie. Zebrał aplikacje i narzędzie do Instagrama, które jemu pomagają na co dzień. Każde narzędzie ma szczegółowy opis swoich funkcji oraz przedstawione ewentualne koszty użytkowania aplikacji.

7. Nowy wygląd YouTube

Nowości w wyglądzie YouTube’a możemy stopniowo obserwować — kilka ciekawych dodatków w layoucie strony i zmian podglądu wideo.

9. 20% globalnych wydatków reklamowych trafia do Google i Facebooka

Jednak — mimo prężnego rozwoju portalu społecznościowego — do Google trafia 3-krotnie więcej przychodów z reklam.

10. Video na Facebook

Facebook wprowadza znaczące zmiany w wideo — głos dla materiałów wideo ma być odtwarzany automatycznie, jednak po przescrollowaniu tablicy w dół, głos wideo zostaje stopniowo wyciszony.

11. Facebook Analytics

Jest to co prawda funkcja niedostępna jeszcze dla wszystkich funpage’y, jednak już niedługo będziemy mieli dostęp do szczegółowych pomiarów i statystyk działań na naszej stronie Facebooka.