24 newsy marketingowe pierwszego tygodnia grudnia, które musisz znać!

#19 Marketingowe Podsumowanie Tygodnia— przygotowaliśmy dla was aż 24 kluczowe informacje! Program poprowadzili Katarzyna Granops-Szkoda i Cezary Lech.

Marketingowe Podsumowanie Tygodnia, to cotygodniowy cykl, w którym prowadzimy dla Was na żywo podsumowanie newsów z minionego tygodnia.

Za nami już #19 odcinek, w którym Kasia Granops-Szkoda i Cezary Lech poruszyli sporo naprawdę ważnych tematów:

1. Remarketing Facebook

Ciekawy artykuł Jon Loomer Digital — wszystko, co musisz wiedzieć o remarketingu na Facebooku.
Co to jest remarketing? 
Co możemy zrobić za pomocą remarketingu?
Nowości w targetowaniu remarketingowym: do kogo możemy targetować nasze wideo? W tym — kombinacje niestandardowe i jak z nich korzystać. Oraz NOWOŚĆ — remarketing do osób, które spędziły na Twojej stronie najwięcej czasu. Wartościowy artykuł, w którym niezależnie od zaawansowania, każdy znajdzie coś dla siebie!

2. Nowa forma prezentacji firmy na Pinterest

Nowa opcja na Pintereście — wizytówka konta biznesowego w formie prezentacji. Zareklamuj się w krótkiej formie przed potencjalnym klientem!

3. Facebook uruchomił platformę z inspiracjami na Mobile

Platforma, dzięki której możemy zobaczyć przykłady kreatywnych kampanii z całego świata na mobile. Jak inne firmy działają z nowymi formatami reklam? Jakie znaczenie ma mobile dla Facebooka i jak promować najnowsze rozwiązania Facebooka?

4. Rewolucja video w 2017 na Facebook

Post jednej z najbardziej znanych ekspertek Facebooka — mobile coraz bardziej znaczący niż desktop. Czy Facebook już niedługo będzie wyłącznie mobilny?

5. Monetyzacja Facebook Live

Reklamy Facebook Live’ów — możliwość promowania na żywo, dodania brandigu na wideo Live. Skuteczne narzędzie przy budowaniu większych zasięgów dla transmisji na żywo.

6. Jak zapowiedzieć Facebook Live’a

Nowe rozwiązanie na Facebooku — jak zapowiedzieć transmisję na żywo: instrukcja krok po kroku.

7. Pojawiły się reklamy w grupach — zapowiadaliśmy to w poprzednich live’ach i oto już są:

Zaczynają się pojawiać reklamy w grupach na Facebooku — umożliwią Wam dotarcie do najbardziej wyprofilowanej grupy docelowej.

8. Najchętniej udostępniane reklamy w 2016 roku (zwróćcie uwagę na: emocje oraz storytelling)

Co tworzyć, jeśli chodzi o content video? Co przyciąga uwagę ludzi w social mediach i co jest najchętniej udostępniane? Przypominamy przykłady najchętniej udostępnianych reklam w 2016 roku.

9. Ostatni Cyber Monday największym w historii e-commerce

  • Wydane 3,4 miliarda w online
  • Więcej ruchów ze smartfonów i tabletów niż PC

http://marketingland.com/report-cyber-monday-largest-e-comm… http://marketingland.com/lessons-learned-black-friday-cyber…

10. Gry na Messengerze i Facebook

Na Facebooku i Messengerze zostały wprowadzone gry — nie musisz już opuszczać Facebooka, możesz zagrać z poziomu portalu :)

11. Dlaczego wróciliśmy do formatu 16:9?

Nowe testy przeprowadzone przez Google pokazują na bardzo ograniczony wpływ formatu video na poziom oglądalności.

12. 5 najważniejszych czynników SEO na YouTube?

Google przeprowadził ostatnio testy dotyczące reklam na YouTubie. Czy częściej oglądamy mobile i jak ważna jest przestrzeń w materiale wideo? Czy napisy i animacje mają wpływ na oglądalność?

13. Video 4k na YouTube dostępne w Live streamingu

Jakie są najważniejsze czynniki związane z optymalizacją treści wideo? 5 najważniejszych czynników, które sprawią, że Twoje treści wideo będą cieszyły się większą popularnością.

14. Jak zweryfikować konto na Twitterze?

Nowy artykuł Pawła Lipca, w którym autor opowiada o swoich doświadczeniach z weryfikacją swojego profilu na Twitterze. Najważniejsze informacje, które warto uzupełnić, by ponosić poziom wartości treści + kilka ważnych przykładów.

15. Jak Google indeksuje Twittera?

Google przestał intensywnie indeksować Twittera. Natomiast jak indeksowane są zweryfikowane profile i jak duże znaczenie ma to dla pozycji w wynikach wyszukiwań?

16. Google i Bing zwiększają maksymalny rozmiar plików Map Strony

Wielkość mapy strony może być już 50 MB — spore ułatwienie dla tych z Was, którzy przygotowują mapy stron.

17. Narzędzia do przyspieszania szybkości strony www:

5 narzędzi na mierzenie dostępności strony z poziomu wersji mobilnej i szybkości witryny. 
➡ Jak poprawić swój wskaźnik pozycjonowania SEO i współczynnik konwersji? Paweł Gontarek w swoim artykule odpowie na właśnie te pytania. Paweł Gontarek z Blog Zgreda o Pozycjonowaniu

18. Jak zaimplementować AMP na swojej stronie?

Przyspieszanie stron www na urządzeniach mobilnych — technologia AMP pomoże ci poprawić skuteczność swojej reklamy. Jak wdrożyć AMP? Jeśli jesteś reklamodawcą, koniecznie zapoznaj się z tematem implementacji AMP.

19. 11 metod na niestandardowe rozkręcenie

  • Jak zintegrować na wizytówce swój QR kod?
  • Jak zapraszać klienta do followania na Snapchacie?

Rzućcie okiem, jeśli chcecie rozkręcić swojego Snapchata.

20. Kolejny świetny case marketingowych chłopaków z Suchar Codzienny na Medium Polska:

Case dotyczący pre-paidowych kart — kampania, przykłady treści i strategia contentowa. Jak wykorzystywać social media do budowania wizerunku i zasięgów? Zobaczcie to na przykładzie jedno z największych polskich kont na Instagramie!

21. Kalendarz e-commerce

Kalendarz, który przypomni Wam o wszystkich ważnych wydarzeniach branżowych, jak również o ważnych terminach sprzedażowych.

22. Numery GTIN w Google Zakupy / Google Merchant

Uzupełnij pole GTIN i pozyskaj więcej kliknięć. Jak podnieść CTR swojej kampanii?

23. Wykasuj się z Internetu…

Narzędzie, które pozwala nam usunąć konta z serwisów, w których kiedyś się zarejestrowaliście.
 ➡ Sprawdźcie narzędzie i zamknijcie konta na dawno nieużywanych portalach.

24. 3. sezon Black Mirror na Netflix — Genialny serial dla branży interaktywnej

Kolejny sezon serialu Black Mirror — serial, który spodoba się każdemu fascynatowi social mediów. Wysokiej jakości realizacja, zwracający uwagę kwestie bezpieczeństwa związane z social mediami i jak mogą one wpłynąć na nasze życie. :) ➡➡Recenzja na Newsweek Polska

1. Zapraszamy na nasze wydarzenia

I LOVE marketing & social media 1–2.03.2017 — jest już niemal pełna lista prelegentów, dzisiaj ruszy konkurs na ostatniego prelegenta. Dodatkowo: rejestrując się do 31.12, otrzymasz gratis video ze wszystkich prezentacji z poprzednich edycji.
- Zapraszamy na nasze ostatnie szkolenia w tym roku: 14–15.12 Szkolenie Facebook + Instagram Marketing, Google Analytics oraz Visual Marketing