Prvotný impulz na začatie nášho podnikania začal v roku 2014.
Dlhší čas sme si robili prehľad o cold press odšťavovaní. Prelustroval som celý Instagram, každú foto označenú #coldpress, Pinterest, web….

Veľmi ma tieto fľašky s čerstvo odšťaveným, zeleninovo — ovocným džúsom ohúrili.
Mali perfektne designovo zvládnuté obaly a zároveň aj logicky vysvetlené dôvody kúpy a následného ,,užívania’’.
Keď napríklad zmiešam šťavu z uhorky, zázvoru, fenikelu a jablka, okrem toho že vznikne veľmi chutný nápoj, dostanete tieto benefity :

  • hydratácia z uhorky
  • prehriatie organizmu zo zázvoru
  • dobré trávenie z fenikelu
  • sladkú chuť a cukry z jablka

Všetko lisované za studena, pre udržanie všetkých zdraviu prospešných látok.
Úžasné, nič podobné na Slovensku v tej dobe nebolo.
Poďme na to. Presvedčený o potencionálne silnom nápade sme začali vymýšľať recepty, spisovať výhody, design obalov … Nájsť vhodné priestory v centre Bratislavy nebolo najľahšie. Doviedlo nás to až k ambicióznemu projektu Šafko.

Pre tých, ktorí nevedia príbeh tohoto projektu, doporučujeme prečítať niečo o ňom.
via google….V podstate projekt bol inšpirovaný projektom BOXPARK v Londýne a jednalo sa o malé ,,mestečko’’ z lodných kontajnerov.

Boli pekne nanovo natreté a pripravené na nasťahovanie rôznych druhov prevádzok od kaviarne, obchodov až po malé bistro.

Znelo to super. Už len získať čo najviac informacií o projekte a spolu s kamošom Mičom (@petermiklas) otvoriť náš Juice Bar — Pulpless.

Janka nám nakreslila logo

Tento priestor bol nakoniec beznádejne obsadený (vo finále dobre pre nás), tak sme hľadali niečo iné.

Našiel som jeden väčší priestor na Mickiewičovej, oproti terajšiemu @satoristage.
Tento priestor bol väčší, samozrejme aj nájom rástol priamoúmerne.

Mal iste svoje komplikácie (toalety v prízemí so samostatným vchodom, zlé prípojky vody…) no so všetkým sa dá vysporiadať.

Moja vízia bola urobiť podnik zameraný hlavne na cold press juice a specialty coffee (výberová káva).
Oslovil som môjho kamaráta Ondreja (@ondrejpetrus), už vtedy veľmi vzdelaného ohľadom výberovej kávy a zároveň mal aj veľmi dobré skúsenosti ohľadom baru a fungovania podniku ako takého.

Ondrej ma vlastne k výberovej káve aj najviac inšpiroval/vtiahol, keď som si kúpil od neho na @coffeefest 2014 svoj prvý aeropress.

Dik inak, asi som ti doteraz za to ešte nepoďakoval !?

Zatiaľ v teoretickej rovine ale rozhodnutý, ideme do toho !!!

Ja, Janka, Mičo a Ondrej.Začali sme spolu vyvíjať tento koncept, ale po prepočítaní všetkých nákladov a investícií sme projekt nechali odplávať do neznáma.

Škoda …

Ondrej aj Mičo si išli svojou cestou a my sme si uvedomili, že pokiaľ chceme začať podnikať musíme sa do toho pustiť asi sami, po svojom.

Keď sme sa s Ondrejom bavili akú kávu a aké formy prípravy by sme chceli v našom ,,wannabe’’ podniku, Ondrej navrhol aby sme pripravovali čisto iba filtrovanú kávu a urobili tzv. BREW BAR. (nie tento @brewbar)

Išlo hlavne o to, aby sme ušetrili náklady za kávovar, zároveň sa vydať cestou pre Slovensko v tom období priaznivejších veľkých kávových nápojov.
Samozrejme v pláne bolo používať kvalitné zrná pražené v nitrianskom

BEAN UP a dalších slovenských a zahraničných pražiarniach, pripravené cez V60, Aeropress a Chemex.

Všetky tieto prípravy som si sám neskôr veľmi obľúbil a doporučujeme ich aj Vám.

Medzi týmito konverzáciami, ktoré väčšinou prebiehali cez telefón, si spomínam ako som Ondrejovi prvý krát spomenul fľaškované coldbrew….

P.S. v najbližiej dobe sa v Bratislave otvára náš vysnívany cold press Juice bar, konkrétne pod hlavičkou Fach a taktovkou Zlatice Žárskej. Asi tam pôjdem aspoň pracovať, keď sme si ho neotvorili :)

#coldbrew #stagbeetlecoldbrew