5 Правил — для нової звички!

Про біг,про темп, про те як часто як довго і з якою швидкістю!

Ми всі можемо бігти. Немає ніякої секретної формули, непотрібно ніяких інструкцій з експлуатації і немає неправильного способу робити це. Але як тільки ви зробили перший крок до цієї звички, важливо дізнатись декілька корисних порад, які допоможуть вам почувати себе комфортно і впевнено, поки ти працюєш в поті чола.

Ще одна стаття яка стосується бігу буде пов’язана з тим, що, насправді важливо коли ти тільки починаєш або вже навіть трохи бігаєш. Хочу виділити кілька основних речей які надіюсь допоможуть вам вийти на наступне ваше бігове тренування. Пишу про все що читав, дізнався з власного досвіду і порад професійних бігунів, про те як робити це краще, довше і без шкоди для свого здоров’я! 
 Зі свого досвіду перших тренувань я дуже хотів дізнатись як взагалі можна пробігти зранку 10 км і потім ще працювати весь день і почуватись нормально! Тому що перші рази це було не зовсім просто!
 З часом я дізнався що робити це все ж таки можна, якщо керуватися деякими базовими правилами.
 
1. Починай легко.

Не хвилюйся за відстань. Важливо те, що ти вже тут, що ти біжиш. Неважливо, наскільки далеко і як швидко ти біжиш чи як ти там виглядаєш. Ти зможеш працювати над цими речами пізніше, якщо захочеш, але ключовим є вийти з дверей і побігти. Дуже важливо перших кілька тренувань не зробити останніми. Рекомендую починати з тренувань «через день» тривалістю 20–25 хв., щоб організм звик до даного типу навантажень, за ці перші тижні ви якраз і відчуєте що ви хочете і що можете їсти до і після тренувань. В мене, в перші тижні пропало бажання їсти (самжені, жирні, м’ясні, фаст фуд продукти) тому що бігати з цим всередині просто нереально неприємно! Постарайтесь знайти свою техніку бігу, робіть це максимально просто, без лишніх затрат енергії.
 
2. Розтянись

Нахилятись, присідати, робити випади, стрибки і т.п… просто присвятіть перших 5 хвилин підготовці до початку бігу щоб ваші м’язи буле попереджені. Я вже пробував бігати без розминки і можу сказати що це не дуже хороша ідея. Біль про себе нагадає.

3. Темп
Основне правило в бігових тренуваннях, завдяки якому люди і бігають всі великі дистанції які виглядають на перший погляд нереальними для нас! Якщо ти тільки починаєш, особливо важливо бігати так щоб тобі було комфортно розмовляти з кимось під час бігу, не хвилюйся якщо в тебе в такому випадку дуже повільний темп, це нормально. Якщо в цифрах то ваш темп на початку тренувань в середньому від 5 до 6 хв/км. з пульсом не вище 145 уд/хв

3. Регулярність
Біг, так як і любий інший спорт вимагає регулярності.. Один тиждень без тренувань повністю анульовує всі твої попередні тренування і ти починаєш все спочатку, нарушається баланс між енергозатратами і калоріями що споживаються, режим інший і відчуття вже не такі як треба! Регулярність це Постійність. Якщо ти зможеш зробити хоча б 25 бігових тренувань, в однаковий час і з однаковими переривами між тренуваннями — організм повністю звикне до такого режиму, ефективність тренувань виростає і організм сам вже готується до тренування в певний час дня.

4. Тривалість
 Тривалість тренувань, збільшується поступово. Якщо у вас три або чотири тренування на тиждень то найтриваліше і найважче тренування завжди в кінці тижня. Тривалість можна збільшувати тільки в тому випадку коли ти тренувався регулярно. Тоді ти маєш можливість збільшувати об’єми тренувань і таким чином ростуть всі інші показники.

5. Інтенсивність
На це треба звертати увагу не тільки коли появляється монотонність і рутина в твоїх тренуваннях а і заради того щоб бачити прогрес. З цим боротись дуже просто. Добавляй швидкість. Збільшуй відстань. Змінюй види тренувань, добавляючи забіги в гору і вправи на загальну фізпідготовку на стадіоні.

Регулярність Тривалість Інтенсивність — три основні речі які мають дуже великий вплив на те які у вас результати, на те чи бачите ви прогрес, і на те чи зможеш ти пробігти марафон який запланував, чи просто тримати це на рівні корисної звички розміром 20 хв на день.

В кожного з нас дуже різний розпорядок дня і стиль життя, але всі ми можемо ставити собі за ціль дотримуватись декількох важливих речей які допоможуть нам почувати себе краще! Для себе я виділяю декілька речей які допомагають мені, все ж таки бігати цих 3 рази на тиждень вже протягом року. Звучить все дуже просто: лягай спати не пізно. просинайся рано. слідкуй за харчуванням протягом дня.

Ми всі біжимо з різних причин. Якою б не була ваша причина, я б хотів дізнатись, що змушує вас бігти!

Якщо ви дочитали до кінця, мені це дуже приємно, і я щиро вдячний! Дайте про себе знати!) Постав лайк, прокоментуй, поділись!) Допоможи і мені робити зробити цей блог також Регулярним Тривалим та Інтенсивним!)