Promedeus je poměrně novou firmou. Nabízí ordinacím, oddělením nemocnic a dalším zdravotnickým zařízením moderní přístroje. Majitel společnosti MUDr. Viktor Růžička přišel s vlastní představou o názvu firmy. Jeho myšlenku jsme rozvinuli až do samotné vizuální identity.

Je skvělé, že máme možnost pracovat na značkách patřících do skupiny Vendeavour. Jak jste si mohli přečíst dříve, vytvořili jsme vizuální styl i pro celý holding.

Název firmy Promedeus je slovní hříčkou, spojení mýtické postavy Promethea, který lidstvu daroval oheň, a slova medicína. Nápad se nám líbil a tak jsme začali myšlenku rozpracovávat.

Prometheus, osvětlovač bez jater

Protože jsme snad všichni měli v povinné literatuře Staré řecké báje a pověsti od Eduarda Petišky, příběh o Prometheovi je nám známý. Titán Prométheus daroval lidstvu přes nevůli bohů oheň a draze za to zaplatil, neb mu orel každý den přiletěl vyklovat játra, aby mu zase dorostla a zážitek si tak mohl každý další den zopakovat. …


Hejtmanem Jihomoravského kraje by se měl stát starosta obce Velatice Jan Grolich, který zaznamenal velký úspěch v nedávných krajských volbách. Minulé léto nás oslovil s prosbou o vytvoření vizuálního a komunikačního stylu jeho připravované kampaně. A tak jsme se pustili do práce.

Cíl zněl jasně — vytvořit komunikační koncept, který by zaujal a Honza by zabojoval o pozici hejtmana v podzimních krajských volbách. Líbilo se nám, jak ke kampani přistupuje, že ji řeší s dostatečným předstihem, má jasnou představu a vizi o tom, co by chtěl s Jihomoravským krajem dělat. David navíc Jana dobře zná, požádal kolegy ve studiu, jestli nemá nikdo zásadní problém s kampaní pro lidoveckého lídra. …


Tohle snad nikdy neskončí. Život je o hledání smyslu a očividně i o hledání grafických designérů. Takže repete… jen teď trváme na tom, že by to vážně měl být někdo, kdo má zkušenosti s tvorbou nových značek.

Máme tu jeden problém. Zkušená designérka Karolína se rozhodla jít vlastní cestou. Je fakt dobrá, takže o ní ještě hodně uslyšíte. Jenže my teď musíme najít grafického designéra, který bude všestranným kreativcem.

Musíš chtít vytvářet věci, které jsou jiné, na hraně, jsou „trendy“, ale přitom jdou proti proudu. Budeš s námi vytvářet vizuální identity pro různé značky. Naše kreativní studio sídlí v centru Brna a s tebou nás bude 11 (6 designérů, 2 projekťáci, 1 produkční, 1 textař a 1 Geč). …


Vidíte ji na pultech snad každé české trafiky. Byla tady s námi při velkých událostech a dá se říct, že je pomáhala zvládnout a uklidnit. Vyrábí se od roku 1910 v Olšanských papírnách, nyní prošla decentním redesignem.

Papírky nesou asi třicet let stejný design krabiček. Přestože jde o velmi levný produkt, neznamená to, že se nemusí pracovat s obalem. Vážka proto přistoupila k myšlence obal zmodernizovat. Navíc na trh uváděla nové druhy papírku, které potřebovaly nové modernější obaly.

Začalo to v Olšanech

Jeli jsme do Olšanských papíren s dvěma připravenými workshopy věnovanými mapování značky a chování zákazníků Vážky. Zásadní fakt o Vážce? …


Říká se, že víno po pivu ano, ale naopak to není dobrý nápad. Po rebrandingu Pivovaru Richard jsme se tedy pustili do naší vůbec první identity vinařství.

Rozařín?

Vinařství Rozařín vede velmi příjemný pán Richard Janoušek, který pečuje o chod celého podniku a vinohradu. Pomáhá mu jeho bratr sklepmistr. Oba se zúčastnili našeho workshopu — mapování značky. Netradičně se konal přímo mezi sudy ve sklepě, takže si dovedete představit, jak kreativita tekla proudem.

Image for post

Karolína, vybavená tolika informacemi, mohla začít přemýšlet nad identitou. Co nás všechny hned zaujalo, to byl název vinařství. Má své kouzlo a je jedinečný. Vinařství pan Janoušek pojmenoval podle osady Rozařín (část obce Moutnice), kde výrobna sídlí. …


Otevíráme možnost stát se naším grafickým designérem. Práce máme nad hlavu, a tak hledáme další posilu týmu.

Musíš chtít vytvářet věci, které jsou jiné, na hraně, jsou „trendy“, ale přitom jdou proti proudu. Budeš s námi vytvářet vizuální identitu pro různé značky. Jdeme do hloubky, stavíme na strategii, opíráme se o silný příběh. Naše kreativní studio sídlí v centru Brna a s tebou nás bude 11 (6 designérů, 2 projekťáci, 1 produkční, 1 textař a 1 Geč).

Kdo jsi

  • Máš více než dvou letou zkušenost v oboru grafického designu.
  • Jsi příznivcem práce ve studiu na full-time.
  • Rád pracuješ v týmu, jsi odpovědný a precizní. …

Vytvořit přitažlivou značku systému pro řízení podniku? Že je to nemožné? Všechno jde! Podívejte se jak.

Vždycky je skvělé mít možnost zabývat se značkou pořádně. To nám umožnil rebranding podnikového systému Vario, který patří pod IT společnost Solitea. Vystavět novou značku nám pomohly dva workshopy s vybranými zaměstnanci — na prvním jsme diskutovali o jedinečnosti značky, atmosféře ve firmě, osobnosti značky.

Druhý workshop nazvaný Brandstory se pak věnoval zákazníkům — jaké řeší problémy, co je pro ně důležité, po čem touží a proč by si měli vybrat zrovna Vario. Vždy hledáme to, co je na značce unikátní a odliší ji od konkurence. …


Konečně. Čekal jsi tak dlouho, ale teď je to tady… příležitost doplnit náš tým designérů. Abys sem zapadl, musíš chtít vytvářet věci, které jsou jiné, na hraně, jsou „trendy“, ale přitom jdou proti proudu. Jestli si teď nad tím lámeš hlavu, nečti dál. Tady to chce mít odvahu.

Budeš s námi vytvářet vizuální identitu pro různé značky. Jdeme do hloubky, stavíme na strategii, opíráme se o silný příběh. Naše kreativní studio sídlí v centru Brna. Vedle devíti pohodových kolegů (4 designéři, 2 projekťáci, 1 produkční, 1 textař a 1 Geč) tu najdeš taky spoustu kytek.

Jaký jsi

  • Rád pracuješ v týmu.
  • Jsi zodpovědný a precizní. …

Aquaponické farmy, které šetří vodu, plodí jak o život a jsou prakticky takovým přírodním perpetuum mobile! Rostlinné alternativy živočišných produktů! Větší využití hmyzu! Hudba budoucnosti? Kdepak… to je nová značka Vendeavour!

Přišli za námi vizionáři z akciové společnosti Vendeavour, která spojuje firmy z oblasti potravinářství, medicíny a přírodních věd. Zakladatel společnosti MUDr. Viktor Růžička má spoustu nápadů jak ulehčit životnímu prostředí, vyrábět potraviny odpovědné k přírodě a přitom reagující na potřeby moderního člověka.

Cesta za moderními potravinami

Naše práce na nové značce začala workshopem, který se věnoval charakteru společnosti, její podstatě a jejímu poslání. Součástí Vendeavouru jsou stabilní potravinářské firmy s dlouholetou historií. Ty poskytují silné zázemí pro nově se rodící značky s cílem vyrábět moderní odpovědné potraviny. …


V polovině března se změnila situace v celé republice. U nás ve studiu jsme se rozhodli, že budeme pracovat z domu a na čas se rozejdeme. Naštěstí to trvalo jen měsíc a nyní jsme už na svých stanovištích. Co si o neobvyklé situaci myslí David Geč?

Image for post

Tak jak to vidíš?

Z ničeho nic přišla doba, ve které nikdo nikdy nebyl. Najednou všichni začali přemýšlet, co bude dál. Protože všechny jistoty se v okamžiku ztratily. Část firem to semlelo, jejich zakázky byly během jednoho dne na nule. A zbytek přemýšlel, co bude za týden. I my jsme řešili, co se stane, když budeme mít 50 % zakázek. Uvědomili jsme si, že se naše studio bude muset změnit a připravili jsme krizový scénář. Naštěstí se nevyplnil. …

About

Studio David Geč

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store