Maailma üks mõjukaimaid spordi- ja vabaajariiete tootja Nike sai alguse juhuste kokkulangemisest, nende nimi unenäost ning logo…

Nike sai alguse 1964. aastal jaanuaris, kui Bill Bowerman ja Phil Knight lõid ettevõtte Blue Ribbon Sports, mis müüs peamiselt Jaapani päritolu Onitsuka Tiger kaubamärgi jalgpallijalatseid, mida tänasel päeval tuntakse kui Asicsit. Kuna koostöö ei sujunud asus Phill otsima uut võimalust oma äri jätkamiseks. Ta oli kuulnud hea tasemega jalatsitehasest Guadalajas, Mehhikos ning otsustas proovida.

Image for post
Image for post

Nike praegune nimi on kasutusel aastast 1978 ning selle väärtuseks hinnati 2012. aastal 15,5 miljardit dollarit. Lisaks on nende ikooniline slogan “just do it” koos algupärase Swoosh logo hinnatud väärtusele 10 miljardit dollarit, mis teeb neist spordimaailma kõige väärtuslikuma brändi maailmas Nende palgal on enam kui 44 000 töötajat üle maailma. …


Sviiter Creative Agency tegevjuht Erkki Pung selgitab, mida oodata alanud aastal veebidisaini trendide vallas ja mida peaks tähele panema.

Millised veebidisaini trendid toob kaasa 2018. aasta?

Teatud trendid kindlasti on uuele aastale vastu minnes olemas, kuid täpsete trendide ennustamine on nagu millegi ette nägemine ikka — mõned trendid võivad tekkida ka jooksvalt aasta sees, kui keegi oma toodet või teenust pakkudes millegi unikaalsega silma hakkab paistma.

Üldised visuaali suunad on siiski hakanud lõppeva aasta jooksul kujunema. Toon siinkohal välja mõned, mille jätkumist ka uuel aastal võiks näha.

Julged värvikasutused

Image for post
Image for post

Värvid saavad uuel aastal uue hingamise. Kui viimaste aastate trendid on olnud pigem rahulikumad ning seotud pigem värvide üleminekutega, siis uus aasta toob tagasi julgema värvikasutuse ning ka erinevate värvide näilise harmoneerumise. …


Pantone’s colour of the year is Ultra Violet.

As humans are the only species not to be able to tell the difference between violet and purple, even Pantone calls Ultra Violet a “blue-based purple”.

When giving a background to the choice of Ultra Violet, they use examples of world famous incidents of purple from recent history. So let’s see why this colour should be celebrated.

25,000 years ago, a caveman, let’s call him Jim, lived around the Pech Merle area in France. He pulverized some manganese and mixed it with water or animal fat. Yeah, we have no idea why, either. Anyhow, he used the mixture he got to fingerpaint the walls of his seven-room mansion/cave, drawing woolly mammoths and spotted horses in violet. …

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store