Instagram Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır? Mavi Tik Hilesi Var mı?

Instagram’da güvenilir olmanın en iyi yolu hesabınızın yanına mavi tik yani onay simgesidir. Peki Instagram mavi tik alma nasıl yapılır?

Instagram’da onaylı hesaplara mavi tik verilmekte ve kullanıcılar mavi tik almak istemektedir. Bazı kriterlere göre verilen Instagram mavi tik kullanıcıların haklarını korumaktadır. Etkileşimi yüksek hesaplar mavi tik alarak, dikkat çekici bir hesap haline gelmektedir. Genellikle tanınmış kişiler, sahte hesapların önüne geçmek için mavi tik almaktadır. En popüler sosyal mecrası olan Instagram, tanınmış veya tanınmamış birçok kişiye mavi tik vermektedir.

Instagram’da Ayarlar kısmına girdikten sonra Doğrulama İste’ye dokunarak mavi tik alma yönünde başvuru yapılabilmektedir. Bu başvurudan sonra bir süre beklemek gerekmekte, eğer Instagram yöneticileri yeterli koşulların taşındığını düşünürse mavi tik simgesini vermektedir. Etkileşimi yüksek kişilerin yanında resmi firmalar da mavi tik simgesi almak istemektedir.

İçindekiler

Instagram Mavi Tik Hilesi İle Alınabilinir mi?

Etkileşimi yüksek olmak ve mavi tik simgesi alma ihtimali düşük olanlar, profil bilgileri kısmına mavi tik emojisi kopyala yapmaktadır. Mavi tik adeta bir statü haline gelmekte, hesapların itibarlı görünmesini sağlamaktadır. Mavi tik alan hesapların sahte olma imkanı yoktur ve hepsi gerçek kişilerdir.

Mavi tik başvurusu olumsuz yanıtlananlar, mavi tik kopyala yapıştır yaparak bu soruna çözüm bulmaktadır. Bu yöntem gerçekçi olmamasından ötürü mavi tik hilesi daha fazla talep görmekte ama bu da işe yaramamaktadır. Kullanıcıların kendi başvurmalarının yanı sıra Instagram, bazı kullanıcılara kriterleri taşıyorsa kendiliğinden mavi tik vermektedir. Her ne kadar çoğu kimse için mavi tik gereksiz gibi görünse de birçok kişi yoğun ilgi göstermektedir.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır

Kullanıcılar Instagram doğrulanmış hesap alabilmek için çok uğraşmakta ve hesaplarını onaylatmaya çalışmaktadır. Herkesin sahip olabileceği bir ayrıcalık olmamasından dolayı mavi tik verilecek hesabın takipçisi fazla olmalıdır. Takipçisinin fazlalığı ile birlikte takipçiler sahte olmamalı ve etkileşim yapmalıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Akış Yenilenemedi Hatası (Çözüldü)

Ticari firmalar mavi tik için başvuru yapmalı ve mavi tik başvuru formu doldurmalıdır. Bütün başvurularına geri dönüş alamayan ticari firmalar, diğer ticari firmaları yakalamak veya öne geçmek için hileye başvurmaktadır. Instagram kullanıcılarının takipçileri ne kadar organikse, mavi tik o kadar hızlı bir şekilde alınmaktadır.

Instagram Mavi Tik Almak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Küçük işletmeler ve takipçisi az olan hesaplar her ne kadar hileye başvursa da kalıcı bir mavi tik alamamaktadır. Her an güncellenebilen Instagram, gün geçtikçe mavi tik alma sürecini kolaylaştırmaktadır. Yapılan başvurular uzun bir incelenme sürecinden geçmekte ve kullanıcılara olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılmaktadır.

Bir hesabın yanında mavi tik gören kişiler o hesabın gerçek bir hesap olduğunu bilmekte ve takip etmektedir. Mavi tik, insanların doğru hesaplarını bulmasını kolaylaştırmaktadır. Mavi tik başvurusu kabul edilmeyen insanlar üzülmemeli ve biraz sabırlı olup gerekli kriterleri taşıdıktan sonra tekrar başvurmalıdır. Ticari firmalar mavi tik almak için markalarını temsil eden profil resmi seçmelidir.

Kaynak: https://takipci.shop/blog/instagram-mavi-tik-alma-nasil-yapilir-hilesi-varmi/

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store