Bitclave Reklamcılık

BitClave, reklam endüstrisinde aracılar ve üçüncü kişiler olmadan doğrudan iletişim kurulmasını sağlayan bir platform.Müşterilerin ekosistem içinde aktif arama yapabilecek olması,aracılar olmadan reklam verenin maliyetini düşürmeyi hedefliyor.Her türlü dijital reklamcılık akıllı cihazların yayğınlığından dolayı hızla artmaktadır,Ortaya çıkan çevrimiçi reklam ihtiyacı işletmeler ve reklam şirketleri tarafından yoğun olarak ilği görmektedir.Reklam işimizin ve yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir,bugun hemen hemen bütün yaşantımızda reklamlarla karşılaşıyoruz.Tv de internetden tutunda billboardlara kadar yollarla bile reklamlarla karşılaşıyoruz.

Çevrimiçi reklamcılık hakkında konuşursak,işletmeler kampanya hedef kitlesine ulaşmak amacıyla aracılara yüksek ücretler ödemek zorunda kalıyor.Bunların başında hepimizin bildigi facebook,amazon ve google gibi platformlar gelmektedir.Bu kadar yüksek ücretler ödedikten sonra bile reklamlarının satışlarına yansıyıp yansımadığının anlamanın bir garantisi bile yok.
Çoğunlukla botlar tarafından yaratılan bir trafik için aracılara para ödemenin bir anlamı yok,BitClave milyarlarca dolar değerinde olan reklam sektörünü elden geçiren bir sistem sunmayı hedefliyor. Hizmetle ilgilenen alıcılar ve satıcıların doğrudan iletişim halinde olmasını sağlayan bir sistem tasarlanmış. Akıllı sözleşmeler kullanarak bir reklamcılık sektörü oluşturulacak.

BitClave Faydaları

Çoğunlukla reklam şirketleri kişisel verilerimizi kayıt altında tutuyor.Tüketici davranışlarını bilmek için veri analizi kullanarak sürekli filtre ediyor ve özel olarak bu verileri çok büyük fiyatlarla başkalarına satıyorlar. Bu bizlerin kişisel bilgilerinin çalınmasına karşı daha fazla korku ve risk yaratmaktadır. BitClave İşletmeleri doğrudan tüketiciyle buluşturacak olan “BitClave Aktif Arama Ekosistemi” (BASE) adlı Merkezi Olmayan bir platformu başlatıyor. Ana amaç Amazon, Google, Facebook gibi aracıları tamamen ortadan kaldırmak.

Örnek vermem gerekirse ;Bügün otomotiv sektörü için facebook reklamı vermek istiyorum ve Turkcell aracılığı ile reklam kampanyası başlatiyorum.Turkcell’in gidip facebook ile anlaşılması gerekiyor.Facebook daki kullanıcılara turkcell akıllı datası ile filtreleme yaparak benim reklamımı sunuyorlar.Gsm hattının sinyal aldığı bölgeye göre filtreleme yapabiliyorlar.Mesela son 6 ayda otomobil fuarlarında bulunmuş kişileri hedef haline getirebiliyorum.Datayı Turkcell den alıyorum ve facebook üzerinden reklam yapıyorum.Data için Turkcell’e bir bedel ödemek zorunda kalıyorum ayrıca reklam içinde facebook’a bedel ödemek zorundayım.İşte bu BitClave burada Turkcell’i aradan kaldırarak analiz edilmiş datayı bize yani reklam verene sunacaktır.

BASE

  • Satıcı, yalnızca potansiyel alıcıların tekliflerini görüntüler. Satıcılar, alıcıları kendi gereksinimlerine göre filtreleyebilmektedir.(Yukarıdaki örnekte mesela ben yaşı 30–50 aralıgında olan.Son 6 ayda Otomobil fuarina gitmiş olan ve son 1 yılda yurtdışına çıkmış kişeleri Turkcell’den istedim.
  • BitClave, promosyonlara daha fazla odaklanmayı hedeflemektedir
  • BitClave sistemi, kullanıcılarının gizliliğini koruyacak.Tüketicilere yönelik aracı kurumlar olmadığından dolayı, kullanıcıların bilgilerini şirketlere satılmaması demek.
  • Hedef kilteyi filtreden geçirerek spamın önüne geçer ve bu da gereksiz harcamaları tamamen ortadan kaldırır ve reklam bütçesini optimize eder.(Örnek olarak
    FaceBook’taki kişi başı gösterim ücreti)

Proje LG’nin eski güvenlik şefi Alex Bessonov(CEO) liderliğinde yönetilmektedir.Proje Başta Patrick Tague ve Emmanuel Owusu ile diğer geliştiriciler, danışmanlar, pazarlama profesyonellerinin, güvenlik uzmanları, veri bilimcilerin olduğu çok geniş bir ekip tarafından geliştirilmektedir.

CAT Token

BitClave tüm aktiviteler için ödüllendirici bir simge olarak kullanılan CAT olarak bilinen bir Token kullanıyor.CAT Ethereum teknolojisine dayanıyor.

8 Kasım 2017 Ico Başlayacak

Buradan katılabilirsiniz: https://www.bitclave.com/fundraiser

1 CAT = 0,05$ olacak ve en az 2$ alım yapılabilecek,ETH ve BTC kabul edilecek.

Bounty Kampanyası
Imza için 3 milyon CAT — Çeviri için beşyüzbin CAT — Facebook ve Twitter için altıyüzbin CAT ve blog yazarlarına ise 1 milyon CAT dağıtım planlanmaktadır.

Web sitesi: https://www.bitclave.com
Teknik Makale: https://www.bitclave.com/whitepaper
Facebook: https://www.facebook.com/bitclave
Twitter: https://twitter.com/bitclave
Slack: https://slack.bitclave.com
Blog: https://medium.com/@BitClave

BitcoinTalk Konusu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2030152.0
Bounty Konusu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2010486.0

Kişisel Fikrim Projenin Başarılı Olacağı Yönündedir.

Yazar: exortis
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=940948

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.