Важливий день UANetу. Колорадка. Наші прізвища. День 136

Сьогодні важлива історична подія, заблоковано популярні ресурси мордора, котрі працювали на нашій територі і слугували майданчиком для поширення пропаганди ворога.

Президент своїм указом заблокував 1228 фізичних і 468 юридичних осіб, ось їхні переліки:

Заблоковано радіо- і телеканали, антивірусні компанії, мультисервіси від Яндекса чи Мейлру. Проте, в переліках ніде нема вказаних їхніх міжнародних доменів, типу my.com, yandex.com і т.д. Тож про повне блокування і нема мови. А ті, хто ще не зареєстрував своїх міжнародних компаній і відповідних доменів, робить це вже або за найшвидші терміни це реалізує. Попередньо всі розішлють інструкції, як тим же TOR-ом користуватися.

Але в цій “акції” більше націлювання йде на простих людей, хто не є адептами веб-технологій, а лише простими користувачами інтернету, котрі легко споживають фейкову інформацію і поширюють її серед своїх друзів, а отже є легкими жертвами ворожих пропагандистів. Тому указ є правильним і потрібним.

З іншої сторони, всі масово почнуть мігрувати в доступні мережі, а це однозначно буде Facebook, тож обсяги сміття, шлаку, негативу, зростуть там в геометричній прогресії, тож готуємось :). Тоді ще можна мігрувати в Twitter, наприклад, там наразі і надалі ще досить “лампово” і сховатися від поганого контенту. Побачимо як воно буде.

А ще великого шуму наробила інформація про блокування , цією програмою користується багато малого і середнього бізнесу. Проте, я б більше хвилювався за втрачені корпоративні скринькі на Яндексі, ніж на момент з 1С. Це ж програма, яку просто перестануть оновлювати якись час. Потім з’явиться український чи європейський 100% відповідник, котрий зможе інтегруватися і оновлюватись використовуючі всі дані 1С. Іншими слова, це буде та ж система але перейменована, перереєстрована.

Я радив би дивитись на іноземні аналоги від SAP, Microsoft чи інші. Вони хоч і дорожчі, проте не походять з ворожої країни і не зроблять в один момент якихость неприємностей.

Тепер залишається тиждень, а може місяць, щоб перенести всі свої корисні дані з заборонених сервісі. Хоча в нашій країні ще може статись, що указ відмінять. Побачимо…


Попри грандіозні інтернет новини, якось малопомітною стала новина про заборону георгіївської стрічки, колорадки в народі.

Тож тепер не лише ентузіасти боротися будуть проти цього, а і держава.


Ви знаєте в яких областях поширене ваше прізвище? Якщо ні, чи, можливо, хочете порівняти власну інформацію з іншими джерелами, скористайтесь сервісом “РІДНІ”.

Сервіс видає цікаву інфографіку, наносить її на карту України.

Правда, він не показує чисельності по регіонах і показує лише поширення прізвищ в Україні. Було б цікаво мати таку інформацію у світі і з більшою деталізацію.