Дисципліна і мотивація. Українка в Нігерії. Український клаптик в Детройті. День 328

Існує два головних способи змусити себе щось робити. Перший, найуживаніший та помилковий, — спробувати мотивувати себе. Другий, не такий популярний, однак правильний, — розвивати самодисципліну.

Приклад дисципліни — цей щоденний проект. Бо зиск тут лише один — власне задоволення. Хоча, можу ще сказати, що є таки мотиваці — популяризація україномовного контенту на Medium.

Мотивація зазвичай базується на помилковому припущенні — для завершення завдання потрібен відповідний розумовий чи емоційний стан. Таке сприйняття — неправильне.
Дисципліна ж, навпаки, відділяє діяльність від настрою й почуттів, і тим самим оминає проблему, постійно їх покращуючи. Наслідки приголомшують.

Цікава історія з екзотичної країни. Про українку, котра переїхала жити у країну з якої походить її чоловік — Нігерію.

А живуть вони в Лагосі.

А ще тут нема електрики. Ну не те, щоб зовсім нема. Вона є, просто по декілька годин на день. А все тому, що Нігерія досі отримує електроенергію тільки з гідростанцій і її не вистачає на всю країну. В час, коли виключають світло, люди користуються спеціальними акумуляторами або генераторами, що дуже дорого. От цього мені ніяк не зрозуміти — як так, в 21 столітті є країна, де постійно вимикають світло. Але люди звикли і якось живуть.

Люди звикають до усього і всюди вміють пристосуватися.


Детройт — промислове місто США. І у ньому вже багато років і поколінь мешкають українці.

Але часи йдуть і все змінюється. Криза і занепад автоіндустрії в США зробили свою роботу. Погляньте, що сталось з українського робітничого дому, чи як його правильно перекласти.

The Ukrainian Workers Home was a two-story, light-brick structure that was used as a cultural center for the Ukrainian-immigrants and community that used to live in the Hamtramck-Detroit area. The Ukrainian Workers Home featured meeting rooms, a banquet hall, an auditorium, and it even had a bar.

Культурний центр українських емігрантів.

І напевно він вже ніколи не відновить свою роботу.