Революційні законопроекти на ринку електроенергії. Бути чи ні?

2 березня 2016 року більшість енергетиків дивилися чи слухали доповідь міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина де він представляв законопроект “Про ринок електричної енергії”.

І що ж ми там почули?

Нарешті чітко буде зафіксовано ролі на ринку електроенергії. Тобто обленерго перестануть бути великими монополістами і займуться лише транспортуванням електроенергії через свої мережі.

Виробники (АЕС, ТЕС, ГЕС тощо) зможуть самостійно продавати свою продукцію (електроенергію), а споживач вже зможе вибирати собі вигідніший тариф і графіки постачання електроенергії. Тобто тепер може бути вибір, конкуренція і вигідні ціни (якщо не буде змови виробника і передавальної організації).

Також на засіданні було повідомлено, про те, що після прийняття закону, обленерго будуть звітуватися про доступні потужності в своїх мережах, стануть відкритими навантаження на підстанціях, буде спрощено видачу технічних умов на приєднання.

Загалом все гарно виглядає, проте мало уваги приділено фізичним особам і їхнім господарствам. Та й існує ще ряд ньюансів, формування тарифів, представництв постачальників,

І найголовніше, все це ще має бути прийнято у Верховній Раді, що викликає багато сумнівів, адже там зараз багато представників монополістів, котрим всі ці зміни зовсім не вигідні. Буде ще багато змін і хтозна, яким буде фінальний закон і чи взагалі він буде.


Originally published at taras.ambroz.me on March 3, 2016.