Соціальні мережі ворога. День 47

Photo by andriuXphoto

Сьогодні наші Зорян і Шкіряк потішили ініціативою із заборони VK i Однокласників. Це от чому лише зараз? Вже скільки часу йде громадська ініціатива, щоб не “жити” в соціалках, котрі контролює ворог, а владні люди лише зараз починають робити заяви. Хоча і визнають цю помилку.

Насправді, контролювати людей дуже просто, а особливо, якщо це молодь. І маючи такий потужний механізм, як соціальна мережа, в якій є мільйони користувачів з України, можна маніпулювати, нав’язувати власні ідеї, бачення, пропаганду. А ще там можна легко вигадувати новини, перекручувати факти і далі піде лавина лайна, котру не спинити. Тож ворожим соціалкам в Україні не місце.

З іншої сторони, під такими благими намірами, може критись зовсім інша мета, це обмежити права людини і позбавити її незалежного інформаційного простору — інтернету загалом. В цьому є також вигода, але вже для чинної влади, чим менше люди знають про них, тим більше вони, люди, стають стадом і його можна завести туди, куди їм, вдаді, потрібно.

Зовсім недавно була істерія про суїцидні групи в соцмережах, VK переважно. Тепер піднімають питання мордорських соціалок в цілому. А за якийсь час, ближчий до виборів в Україні можна ввести воєнний стан і все, маємо лише один телевізійний канал і один радіо, а може і їх не маємо — позбавляємось інформації і маємо туж владу, що і була.

Але ближче до теми. В однорідному суспільстві, з патріотично налаштованими особистостями, ці всі питання б мали самі собою закритись. Всі б давно відмовились від ворожих веб-проектів і не піддавались зомбуванню, всі б ігнорували фейки і відверте маніпулювання, всі б розуміли, що вони українці і їхня держава Україна.