Газ на авто, гарний трюк. Лейкоз і сонячна електростанція. Як вас мають звільняти. День 241

Photo by David Villa

Виглядає так, що газ на авто, це чергова, добре запланована багатоходівка. Дивіться самі, спочатку ми робимо газ дешевим, далі масово продаємо газові установки, після чого піднімаємо ціни. Бінго. І системи продали і на паливі заробляти тепер будемо.

“Ціна знизиться, але навряд чи вона повернеться до докризового рівня. Мабуть, в цьому і є мета: заробити на стрибку, а потім знизити, але залишити собі непоганий заробіток”, — припускає Сергій Дяченко.
“Всі хотіли їздити на дешевому пальному вічно. Так не буває. Коли ринок зростає, хтось намагається на цьому заробити”, — вважає Сергій Куюн.

Але, якщо дивитись з іншої сторони, я б зраду відмінив. Адже тепер всі повернуться на бензин. Проте тут чергова зрада, можливо все це так і було заплановано, тепер настала черга продавати А-95, наприклад. І якщо ціна на газ не впаде, то програють ті, хто переобладнав свої авто на цей вид палива, адже з газом ресурс двигуна значно зменшується, а при кривих руках і взагалі, можна позбутись двигуна.


Колись я працював в телекомунікаціях, в мобільному зв’язку. Пригадую період, коли переходили на GSM, відбувалось масове будівництво стільникової мережі, росли вежі, базові станції. І дуже часто виникала проблема, скарги, протести, що тепер всі захворіють раком, що білі ворони народжуються, що худоба здихає і т.д. Це при тому, що потужності в станціях були меншими ніж в Європі, скажімо, що норми були суворіші. Але ніхто не розбирався в питанні, достатньо було одної страшилки і отримували страшний супротив. Правда, з роками про це забули і мобільний зв’язок став нормою

І тепер маємо черговий анекдот з Сонячною електростанцією (СЕС). Аналогічно і ГЕСами піднімають народні бунти.

«Корови нашого односельчанина, у якого електричні опори проходять біля будинку, хворіють постійно лейкозом, — розповідає жінка. — А який негатив принесе нам сонячна електростанція біля села».

В чомусь є правда, якщо це опори 750 кВ чи нехай 330 кВ, проте існує охоронна, санітарна зони, будинків чи стайні там би не мало бути. але в даному випадку, це звичайні, максимум 6–10 кВ лінії були, я так думаю. Легенди і вигадки, дуже часто руйнують позитивні зрушення.


У разі прийняття рішення роботодавцем щодо скорочення чисельності або штату працівників законодавством про працю України визначено певні процедурні зобов’язання, яких роботодавець повинен дотримуватися при звільненні працівників. Про це нагадує Державна служба України з питань праці.

Ну okay. Є правила, є зобов’язання, що нам боятися. Але читаємо статтю і одразу в першому пункті бачимо слово “профспілки”. Ви багато профспілок бачили на приватних малих підприємствах? Їх нема взагалі. Тож вигідніше буде в рельсу постукати.

І за законодавством існує стільки моментів, котрі вигідні роботодавцям, що фактично будь-кого можна звільнити виключно на вигідних роботодавцю умовах.

Хочу повернутись до питання профспілок, на мою думку, це дуже впливовий інструмент захисту працівника. Але в Україні ще далеко до цього, спочатку корупційність і совок з мислення треба забрати.