Bu gördüğünüz küre tasarımı ile bilim-kurgu filmlerinden çıkmış gibi gözükebilir ama bu icad ile birlikte binlerce güneş panelinin ürettiği enerjiyi üretebilirsiniz.
 Cam bir mermer küreden oluşan ve bir yazılım desteği ile Güneş’i sürekli olarak takip eden bu cihaz gün boyunca Güneş’in konumuna göre kendini ayarladığı için güneş panellerinin sabit konumlarından dolayı kaybettikleri enerjiyi kazanış oluyor. Marifetleri bununlada kalmayan cam küre gece saatlerinde Ay’dan yansıyan ışınlarıda bir mercek gibi yoğunlaştırıp enerji üretimine devam edebiliyor. Günümüz teknolojisi ile karşılaştırıldığında yaklaşık olarak 10.000 kat daha verimli olduğu söyleniyor.

Kürenin Çalışma Mantığı:

Bir mercek gibi tüm ışınları bir noktada toplama özelliğine sahip olan küre içerisindeki yazılımla Güneş’e odaklandığı için günün her saatinde muazzam bir enerji üretebiliyor.

Bu Teknolojinin Geleceği:

İlk olarak adını 2013 yılında Dünya Teknoloji Ağı (World Technology Network) isimli teknoloji ürünleri yarışmasında duyuran icad daha sonra icadın yaratıcısı olan André Broessel tarafından daha da geliştirilerek gece olmasına rağmen enerji üretebilecek şekilde geliştirdi.

Mucidi tarafından Rawlemon adı verilen cihaz henüz geliştirme sürecinde olup son kullanıcıya satışı şu anda yok. Gelişen teknoloji sayesinde artık karbon salınımı yapan enerji kaynaklarından kurtularak doğal enerji kaynaklarına yönelmeliyiz, dünyamız daha fazla kirlenmesine müsade edemeyiz.

Ürünün tanıtımıyla ilgili videoyu da izleyebilirsiniz: