Koli içi Köpük Nedir?

Koli içi Köpük Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Altın, Kozmetik, Porselen, Hediyelik, takı, parfüm gibi sektörlerden tutun da ağır sanayi ürünlerine kadar hemen hemen her durumda yurt içi yurt dışı sevkiyatlarda, tedarik zincirinin hemen hemen her evresinde ihtiyacımız olacak koli ve buna bağlı olarak ürünün zarar görmemesi için de koli içi köpük kullanırız. Ürünü koruma hariç ne gibi ek avantajlar olduğunu da incelemeye çalışacağız. Tekno Kesim ürüne özel koli içi köpük üretimi yapar.

info@teknokesim.com

0535064 9455 (7/24 WhatsApp Destek)

Bu örneklerde gördüğünüz öncelikli olarak elektronik sektöründe kullanımı. Malum bin bir zorluk ile fiziksel bir ürün ürettiniz. Bunu da seçtiğiniz bir kargo firması ile yollamak istiyorsunuz. Belki aciliyeti var müşteriniz nezlinde ancak beklenen oluyor ve kırılıyor ürün. Doğru düzgün sigorta da karşılamıyor bunun sorumluluğunu. Kullanıcı hatası olabilir, yada en basit olarak hatalı paketleme. Söylememiz gerekir ki asıl görev, size yani üreticiye düşüyor. İş modelinizde bunu ön görmeniz gerekiyordu. Daha çok üstünde durup uzman profesyonel bir ekip ile çalışmalısınız ki doğru bir yol izleyelim. Hatta markanızın yapısına göre öyle bir paket yapmalısınız ki, koli açıldığı zaman bırakıp ürün zarar görmeyi, tüketici ayrı bir deneyim yaşasın. Buradaki tüketici, son tüketici de olabilir. Siz büyük bir otomotiv fabrikasının tedarikçisi de olabilirsiniz. Açıkçası bu gibi durumlarda uzmanlık alanımız olan B2B alanında daha doğrusu bilinmesi gereken bazı ayrıtılar olacak. İşinizi büyütmek için. Tecrübelerimize göre;

B2B İş Yaparken Paketlemenin Önemi

Eğer siz üretim yapan bir fabrika iseniz, müşterileriniz yani fatura kestiğiniz kişiler/ kurumlar da üretim yapan firmalar ise B2B yani business to business iş yapıyorsunuz demektir. Peki burada beklentiler nasıl olmalı? Hemen hemen tüm kollardan müşteriniz ile kenetlenmelisiniz. Sadece “fiyatım bu, alırsan al” olamaz. Beraber projenizi, hatta onun müşterisini, onun ürünü geliştirmelisiniz. Koli içi sünger de burada devreye girebilir. Mevcut kalite hatalarını azaltmak, sağlıklı gününde sevkiyat yapmak için müşteri yada tedarikçi bir paketleme çözümü sunmalıdır. Bu çözüm de hem çok kullanışlı, hem markanıza özel, hem kullanan kesim için (örneğin belirli bir hatta kullanılan metal parçaların sevki), iş gücünü azaltır, fireyi minimuma indirir, sevkiyat lojistik maliyetini azaltır, Bunun için diğer çözümlerimiz için şu sayfayaları ziyaret edebilirsiniz. Ambalaj Süngeri, özel kesim sünger

Görüldüğü gibi fiyata ekleme olmasa bile yaptığınız bir tasarımda müşterinize sağladığınız bir kar, sizi benzersiz kılabilir. Bu kar da markaya yapılabilir, sevkiyat zamanına, işçilik süresine, fireye yapılabilir. Bir sonraki tasarımlarda müşteriniz sizi arayacaktır zaten. Koli içi köpük uygulamalarında da bazı detaylar vereceğiz.

http://teknokesim.com/faydali-bilgiler/koli-ici-kopuk/

Buradaki malzemeler polietilen köpük malzemesinden üretilmiştir.

Polietilen Köpük

Hafif, çevre dostu, sus tutmayan yapısı, kalite belgeleri ile uygun ekonomik bir üründür. 2MM’den 5 cm kalınlığa kadar farklı renklerde yapılabilir. Kapalı hücre yapısına sahiptir. İnşaat sektöründe de kullanımı vardır. Örneğin çelik radyotörlerin taşınması, masaların köşe kenarlarında kullanılması gibi. Çeşitli amaçlar için kullanılabilen koli içi köpük malzemesi ister ürüne müşteriye özel kesim olabileceği gibi isterse de stadnart kesim olabilir. Küp ve küre şeklinde gibi. Bu ürünler 1 torba yani yaklaşık 0,5 mt3 olarak satılır. Tekno Kesim olarak her iki durumda da destek oluruz. Koli içi köpük uygulamaları sizi tedarikçi yada müşteri olarak benzersiz kılmak için idealdir.

Taşınan ürünün cinsi bizim yaptığımız tasarımı daetkiler. Her mütşeri talebi birbirinden farklıdır. Ve kalite kriterine uygun farklı üretim tekniklerine göre üretim sağlanır. Örneğin su jeti, die cut gibi. Piyasada her malzeme köpük diye anılmaz ancak müşterilerimiz henel olarak polietileni isim olarak da bilmez. Bazı durumlarda daha sert olan ve seperatör görevi gören eva malzemesi öneririz. Koli içi köpük uygulamarının diğer avantajları ise şunlardır.

Koli içi Köpük ‘ün Pazarlamaya Etkisi

Başarılı olmak için, her markanın ayırt edici bir bakış açısına sahip olması ve sürdürülebilir bir yapıda olması için bu açık ve eşsiz nedeni ifade edebilmesi gerekir. Etkili ambalaj, bir bakışta, ben kimim, ben olduğum ve neden hayatımla alakalı olduğumun anlaşılmasını kolaylaştırıyor. Doğal olarak, ürünün tekrar satın alınmasını sağlamak için söz vermesi gerekiyor. Ayrıca eklemek gerek, basitlik, sade tasarım her zaman daha etkili olmuştur. Tüm bu tasarımı yaparken de ürününüzün kırılmamasına özen göstermelisiniz. Biz sizin yerine tasarımı mühendislik ekibiz ile yaparız. Yeter ki aşağıdaki iletişim formundan kısaca kendinizden ve projelerinizdne bahseden bilgi maili atın.

Ekleme; 181001

Koli Çeşitleri, Koli içi Köpük ile Uyumu Nasıl Olabilir?

Şimdi koli ve kutu çeşitlerinden bahsedeceğiz. Bir çok kişi yada firma paketleme konusunda hangi kutuyu yada koliyi hangi amaç ile kullanmasını bilmiyor ve bunun basit bir tanımı ve anlamı da mevcut değil. Biz her ne kadar koli kutu içi seperatör konusunda uzmanlaşmış olsak da mecburen hangi malzemenin kullanılabileceğini belirtmemiz gerek ki koli içi köpük uygulamalarında da bunlar doğru seçilsin.

Sol baştan başlayarak sert kutu, oluklu mukavva koli, katlanan taşıma kutusu. Burada her opsiona özel baskı da yapılabilir. Bilinmesi gereken ayrıntılar ise hangi amaç için bu kutunun yapılacağıdır. Bir çok durumda koli içi seperatör uygulaması da yapılır. Taşıma bölgesi, ekonomik duruma, pazarlama stratejisine göre değişir. Aşağıda bazı örnekler ve fotoğraflar paylaşıyoruz. Sektör örnekleri ile birlikte detay vermeye çalışacağız.

Yukarıdaki örnekte istenirse baskılı yapılabilecek oluklu mukavva koli içerisine yerleştirilen bir metak elektonik ürün ve çevresine uygulanan seperatör örnekleri var. Koli ile birlikte yapılan tasarım, kargoların taşıma sırasında zarar vermemesi için yapılır. Burada koli içi köpük son derece etkin bir kullanımdır.

Endüstriyel seperatör örnekleri

Ürün teslimatı, tanıtılması ve depolanmasının en önemli yönlerinden biri, ürününüzün kutu ambalajlamasıdır. Paketleme içeriğini nakliye ve saklama sırasında zarar görmesini önleyen bir paketleme çözümü oluşturmak, aynı zamanda ürünlerinizi tek bir yerde tutmak için kolay bir çözüm sunarken de şarttır. Tekno Kesim, bilgi ürünleri için profesyonel koli içi köpük ve kutu içi sünger tasarımı yapmaktadır.

Standart veya özel kutularla multimedya veya bilgi ürünleriniz için ambalaj oluşturun. Ürünlerinize nakliye, görüntüleme ve perakende satış amacıyla eşleşecek şekilde basılabilir ve şekillendirilebilen tam renkli, dijital olarak basılı, etiketli ve logo ekranlı kutular ve kutu içi sünger sunuyoruz. Direkt posta, perakende, nakliye ya da depolama amaçları için olsun, ürünün amacına hizmet eden çeşitli farklı malzemeler arasından seçim yapın. Daha uygun maliyetli çözümler için, bütçenizi aşmayacak geniş standart ve stok paketinden seçim yapın ve ürününüzün en son paketleme yöntemlerini kullanarak paketlenmesini sağlayın.

Bu örnekte kutu içi özel köpük tasarımı mevcut. Basit ekonomik olarak ürüne özel paketleme mevcut. Son derece etkin kullanılan bir yoldur. Koli içi köpük oluklu mukavva cinsine göre renk ve ağırlık avantajı da sağlar. İhraç edilen ürünlerde etkin kullanım olur.

kutu içi sünger

Sünger farklı renk seçilebilir. Numune çantaları ile birlikte ürüne hak ettikleri değeri verir. Medikal, hırdavat gibi sektörlerde olduğu kadar bir çok günlük hayat uygulamasında da kullanım yeri vardır koli içi köpük malzemesinin.

Bazı durumlarda çok katman uygulaması da olur. ürün üst ve alt kapağa gizlenebilir. Tekno kesim tüm bu uygulamaları size sunar.