Kutu Süngeri Nedir?

Ambalajda Kutu Süngerin Önemi

Kutu Süngeri projelerini anlatmaya başlamadan önce, ambalajın neden çok önemli olduğundan bahsedeceğiz. Bir iş yeri sahibi olarak bu şekilde düşünüyorsanız, kendinizi başarısızlığa mahkum ediyor olabilirsiniz. Ürün ambalajı, tüketici kararlarında düşündüğünüzden daha önemli bir rol oynamaktadır. Bir ürünün ambalajı, ürünün müşterileriniz için neler yapabileceğinden şirketinizin değerlerine kadar pek çok şeyi ifade eder. Bazıları ambalajın ürünün kendisi kadar önem taşıdığını iddia eder, çünkü bu sizin işletmeniz için önemli bir pazarlama ve iletişim aracıdır. Marka ambalajınızı düşünmeye başlayın ve aşağıdaki faktörleri unutmayın.

info@teknokesim.com

05350649455 (7/24 WhatsApp Destek and Mobile)

http://teknokesim.com/faydali-bilgiler/kutu-sungeri-nedir/

Kutu süngeri konusunda da kullanmaya ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda , hem kutu hem de içerisindeki seperatör ürünü ile beraber birlikte düşünmelisiniz.

Kutu süngeri malzemeleri pek çok farklı üründen oluşabilir. Bunların başında poliüretan, pe, eva, epdm gibi daha sert ürünler. Detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Piyasada müşterilerinizin dikkatini çekmek için yarışan binlerce ürün var. The Paper Worker’a göre, bir tüketici karar vermenin yalnızca üçte biri ürün ambalajına dayanıyor. Başarmak için, marka ambalajınızın öne çıkması ve rakiplerinizden farklı görünmesi gerekiyor. Burada hem kutuya, hem varsa plastik çanta tasarımıza hem de kutu süngeri’ne büyük iş düşüyor. Biz de bunu tam anlamıyla mühendislik tasarımları ile yapıyoruz.

Kutu Süngeri De Markanızı Diğerlerinden Ayırabilir

Piyasada binlerce çeşit rakibiniz varken, bir hikayeniz olması gerekebilir. Burada özel kesim kutu süngeri üretimi size göre olabilir. Markanızın rengi, logonuzun tipi ile doğru orantılı, tedarik zinciri sırasında çizilmeyecek kutu içi sünger üretimi yaparız. Bu tasarımı yapmadan önce aşağıdaki aşamalardan geçebiliriz. Sırasıyla önce bize kendinizi anlatan kısa bir mail atmanız yeterli olacaktır. Talep ve adetinize göre katma değerinizi artıracak çözümler sunabiliriz. Kutu üretmiyoruz ancak partnerlerimiz ile kutu ve kutu süngeri çözümü sunabiliriz.

Sergilenecek ürünün rengi, ambalaj ile birlikte önem taşır. Ürün ambalajınızda kullanılan renkler, tüketici satın alma kararlarında önemli bir rol oynamaktadır. Beyniniz renklere farklı şekillerde tepki verir, bu nedenle ambalaj renklerinizi buna göre seçin. Örneğin, beyaz ambalajlı ürünler basitlik, emniyet ve saflık taşır. Renk uzmanları, bir ürünün paketine ne kadar çok renk katılırsa ürünün daha az karmaşık olduğunu belirtiyor. Mavi gibi diğer renkler birçok farklı anlam ifade eder. Hafif bir gökyüzü mavisi rengi daha eğlenceli, karanlık bir donanma ise çok daha profesyonel olarak kabul edilir. Dünya genelinde mavi en çok sevilen renktir, ancak bu otomatik olarak uygun renk seçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Ürün ambalajınız için bir renk şemasına karar vermeden önce hedef demografinizi incelemek önemlidir.

Kutu Süngeri Malzeme Çeşitleri

Daha sert olan Eva da kullanılabilir. Daha yumuşak ve hafif Polietilen de, poliüretan köpük de. Tekno Kesim sizin için malzeme seçimi sağlar ve ürüne özel kesim yapar. Eva su tutmayan, darbeye dayanıklı bir üründür, farklı renkleri olmakla birlikte en çok tercih edilen ve piyasada kolay temin edilebilen gri ve siyahtır. Sertlik değerleri ve gözenek yapısı değiştirilebilir. Polietilen ise Eva’dan daha hafif ve kutu süngeri uygulamalarında tedarik zinciri aşamalarında bir çok yerde kullanılır. Özellikle kargo ile müşteriye yollanan türlü eşyaların kırılmamasının engellenmesi için bu çalışma yapılabilir. İster küp şeklinde sabit ufak boylarda m3 olarak satılır. İstersek de 3d tasarım bilgisayar ortamında yapılır ve müşteriye uygun ölçüde üretim sağlanır.

Poliüretan ise daha çok yatak süngeri gibi malzeme olarak bilinen gri antrasit yada sarı renkli, standardı 18–20 dansite yoğunlukta olan blok olarak üretilen bir parçadır. Önce Bloktan plakalara kesilir. Daha sonrada ister preste isterse de bilgisayarlı kesim makinalarında yüklü ve tasarlanan çizime göre kutu süngeri kesimi yapılır. EPDM ise sönümleme yeteneği fazla olan polimerdir. Çok fazla tercih edilmez kutu süngeri ürününde. Yine de bazı uçak, ağır sanayi, otomotiv gibi uygulamalarda kendine kullanım yeri bulur.

Kutu Süngeri Örnekleri

Biraz da uygulanan sektörler ve örneklerden bahsedeceğiz. Bunun için pinterest sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hızlı Teklif AL

Görüldüğü gibi bir çokf arklıs ektörde bir çokf arklı rente özel kutu süngeri uygulamaları mevcuttur. Bu sektörler ise;

  • Otomotiv
  • Beyaz Eşya
  • Gıda
  • Kozmetik
  • Eğitim
  • Bilgisayar
  • İnşaat
  • Mobilya
  • İnternet
  • Cam

Bununla birlikte her sektörün dinamiklerinin farklı olduğu isteklerinin de farklı olduğu bilinmeli. Sevilen ve kurumsal markaları bir düşünün. Hiç biri ambalajlamayı baştan sağma yapmıyor. Burası tüketicinin dokunduğu markayı hissettiği, parasının hakkını aldığı yer. Şayet olumlu olumsuz aldığınız karar kutu süngeri üretimi olsun olmasın satışlarınızı etkileyecektir.

Ekleme 10.01.2018

Kutu Süngeri Örnekleri

Medikal Kutu Süngeri

Aşağıdaki örnekte kutu süngeri tasarımı yaparken sektör örneklerinden medikal kutu süngerini paylaşmış oalcağız. Burada tasarım yapılırken bilinmelidir ki ürün sağlığa zararlı olmaması gerekir. Belirli sıcaklıklarda örneğin negatif ve pozitif santirag derecede, taşınan ürün süngerin yapısının bozulmasından dolayı zarar görmemeli. İnsan ve canlı sağlığını tehlikeye atmamalı. Teknik şartnamaler için 7/24 05350649455 i arayabilirsiniz.

Renk seçenekleri işle birlikte kutu süngeri tasarımı yapımında içine yerleştirilecek labaratuar malzemelerinin durumu da etkilidir. Başından sonuna kadar tasarım yapılırken, önce numune fotoğrafları alınır, ölçüye göre fiyat verilir, doğru malzeme seçilir, teknik detay yollanılır.

Altın Dedektör Kutu Süngeri

Bu Örnekte ise kısmen pahalı ve sürekli kullanım sağlayan altın dedektör paketlemesi örneği var. Kutu süngeri tasarlanırken belirli bölmeler gizli yapılabilir. Böylece müşteriye satış sırasında kablo vs detayları gözükmeyebilir. Tekno Kesim ürüne özel sünger kesimi sağlar.

altın dedektörü kutu süngeri

Porselen Bardak Süngeri

Resimde de görüldüğü gibi cam kırılgan bir üründür. Hiç olmadığı kadar küçük bir darbede, sıcaklık değişiminde kırılır. Sevkiyat sırasında istenmeyen olumsuz taşımalarda ise kötü bir müşteri deneyimi yaşatır. ister porselen, kaplamalı farklı bir cam türü olsun, ister üzerinde baskı olan kutu süngeri, ne olursa olsun tasarımdan satış sonrası desteğe kadar Tekno Kesim yanınızda olmaktadır.

Drone Süngeri

Son dönemde populeritesi artan ve farklı amaçlar için de kullanılan drone ürünü daha sabit tutmak için kutu süngeri’ne ihtiyaç duyulabilir. Eğer ürüne ait çizim paylaşırsanız konu hakkında tekno kesim destek olur.

Ahşap Kutu Süngeri

Ahşap kutu kullanımı günümüzde de revaçtadır. Bazı şık paketler, yada darbe aldığında kırılmayan veya zor kırılan bir uygulama olması avantaj sağlar. Ayrıca üzeirne lazer kazıma,dijital baskı gibi uygulamalar ile farklı desen, logo ve iletişim bilgileri eklenebilir. Bir çok müşterimiz bunun gibi uygulamalr seçmekte, marka kişiliği için de önemli olduğunu düşünüyoruz. kutu süngeri kullanımı da burada da kendine yer buluyor.

ahşap kutu süngeri
Ahşap Kutu Süngeri

Sektörden bağımsız şekilde kullanılabilir. Yeter ki hayal gücünüze uyumlu olsun.

05350649455 (7/24 whatsapp)

info@teknokesim.com ‘a mail atarak da ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki örnekte de görüldüğü gibi lazer ile kazıma yapılarak marka logoları işlenerek özel tasarım yapılabilir.

Promosyon ve hediye amaçlı kullanan uygulamalar da revaçtadır. Burada en uygun yöntemlerden biri kutu tipine karar verirken ne amaçla kullanılacağının bilinnesi. Tekno Kesim Ambalaj çözümü sunar.