Sünger Kestirmek Ama Nasıl?

Öncelikle Sünger Köpük Nedir? Sünger Kestirmek Nasıl Oluyor?

Bir projenizde özel bir tür veya sünger kestirmek mi gerekiyor? Tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bulmakta zorlanıyor musunuz? Tekno Kesim, müşteriye özel kesim süngeri ile ünlüdür ve köpük sünger türleri, sertlikleri ve yoğunlukları tam olarak seçtiğimiz için sizin için doğru çözüme sahip olduğumuzdan eminiz. Sünger konusunda uzmanlarımız, projeniz için en iyi malzemeyi bulmanıza yardımcı olmak için size uzman tavsiyesi sunacak ve ihtiyacınız olan kesin boyut ve şekle kesecektir. Sünger köpük ile alakalı detayları ve diğer malzemeleri biraz anlatmaya çalışacağız. Ayrıca üretim yöntemi ve Tekno Kesim olarak nasıl destek olabileceğimizden bahsedeceğiz.

info@teknokesim.com

05350649455

Bir çok ticari firma, süngeri günlük hayatta olduğu gibi farklı amaçlar için kullanır. Sünger diye tabir edilen ürün Poliüretan, açık ve kapalı hücreli polietilen köpük, eva yada farklı performans süngerleri olabilir. Çoğunlukla farklı plakalarda ve bloklarda depolanan bu polimer malzemesi renk ver perormans kriterlerine göre su jeti, lazer, die cut, cncgibi yöntemlerle kesilir. Tekno kesim müşteriye özel kesim yapar. Detaylı Bilgi;

Hızlı Teklif

Sünger Kesme Yöntemleri

Şekli, büyüklüğü, yumuşaklığı ve yoğunluğu açısından farklılaşabileceği ve uyarlanabileceği yollarla neredeyse sınırsız uygulama alanlarında kullanılabilen bir malzemedir. Özel uygulamalar, poliüretan veya polietilen gibi farklı köpük türleri ve aynı şekilde farklı köpük kesme tipleri gerektirir. Tüm bu faktörler, en iyi köpük türünü ve sünger kestirmek için gerekli üretim yöntemini belirlerken dikkatle düşünülmelidir.

CNC Sünger Kesim

3D ve 2d çizimlerin makineye yüklendikten sonra istenilen kalite kriterine göre farklı eksenler yardımı ile kesilmeye başlanılması. Burada fiyat perfromans olarak yüksek gibi gözükse de kalite olarak en uygun üretimlerden biridir. Katmanlı üretim yapabilir. Sünger kestirmek işleri için düşünüldüğü zaman rahatlıkla tercih edilebilir. ancak adet ve sektör bilgisi paylaşırsanız üretim şeklini değiştirebiliriz. Kalıp gerektirmez.

Die-Cut Sünger Kestirmek

Burada tahta yada metal bir kalıp, özel tasarlanmış atom diye tabir edilen yada Gezer Kafa diye tabir edilen pressler ki yüksek tonajda çalışır, vardır. Basınç ve sıkıştırma gücü ile ezilen sünger, istenilen kalıp gözü ile kesimi sağlanır. Aşağıda bazı fotoğraflar paylaştık. Ülkemizde Sünger kestirmek için çok tercih edilen yollardan biridir. Die cut sünger kestirmek avantajlarını aşağıda paylaşmaya çalıştık. Özellikle kutu içi ambalaj projelerinde sıklıkla tercih edilebilir. Ayrıca farklı kanallarımızdan daha çok bilgi alabilirsiniz.

 • Genel üretim maliyetlerinde düşüş
 • Diğer üretim alanlarına odaklanma özgürlüğü
 • Kullanımı kolay köpük bileşenlerin teslimatı
 • Hurda giderlerinin ortadan kaldırılması
 • % 100 kullanılabilir kalıp kesim sünger köpük parçaları
 • Büyük sünger köpük parçaları siparişlerinde üretim sınırlaması yok denecek kadar az
 • Tekrar farklı ölçüler için kullanışlı parçalar. Aynı kalıp ile eva, epdm, eps gibi parçalar da kesilebilir.
 • Makine ve bakım maliyetleri azlığı

Görüldüğü gibi die cut sünger kesimi sıklıkla tercih edilen bir yöntem ve aynı zamanda mühendisliktir. Biz burada ürüne müşteriye özel kalıp yaparız.

Yukarıdaki örnek Poliüretan sünger ile yapılan özel kesim sünger projesidir. Bu tarz ürünler ve yöntem, ambalaj, promosyon, elektrik, hırdavat gibi bir çok alanda kullanılır. Bu üretim yöntemi ile birlikte su jeti de mevcuttur. Su jeti kesimde ise nozullar yardımı ile yüksek basınçta su ile kesim yapılır. kalıp ücretine gerek yoktur. tüm ürünler seri standart ölçüde çıkmaktadır. Kalınlık sınırlaması mevcuttur burada. Lütfen iletişimden ulaşın detayları.

Sünger Kesim Örnekleri

Burada biraz Tekno Kesim olarak nasıl yaklaşıyoruz müşterilere ve hangi soruları soruyoruz bundan bahsedeceğiz. Yukarıda görülen bir malzeme gibi numune müşteri tarafından yollanır ve belirli ölçülerde bir kutu içerisine darbe almaması için özel kesim sünger istenir. Biz de bilgisayar destekli programdan faydalanarak aşağıdaki gibi teknik resim hazırlarız ve gerekli yeterli şartları toleransları ile birlikte söyleriz. İçerisine yerleştirilen malzeme türü, müşteri marka ilişkisi önemlidir ki pahalı bir ürüne yapmacık bir ambalaj süngeri gerçekten sıkıntılı bir durum ortaya çıkarır, ürünün marka algısını düşüreceği gibi müşteriler nezlinde yaratılan kalite algısı ortadan kalmasın.

Sonrasında fiyat onayı ile beraber diğer detaylar da görüşülür. Hangi malzeme olacak sünger kestirmek için, ödeme yöntemi nedir. Özel bir ürün mü gibi. Tekno Kesim olarak bazı ek detaylar , perfromans kriterleri kullanırız.

 • Alev Geciktirici
 • Sert Sünger
 • Flok Baskı Opsiyonu
 • Varsa katman ve lamine gibi.

Tüm bunlar ile birlikte sünger kestirmek için aşağıdaki gibi malzemeler kullanırız.

Eva Süngeri ile Sünger Kestirmek

Daha sert, esnek, sönümleme yeteneği iyi olan bir malzeme. Farklı renk opsiyonları sertlik yoğunluk değerleri var. Sünger Kestirmek isteyen müşterilerimiz çoğunlukla tercih ediyor. Standart renkler siyah ve gridir. Ancak özel üretim ile bir çok değişik renk opsiyonu olabilir. Minimum kalınlık 2mm olabilir. Arkası bantlı uygulamaları da vardır.

Ayrıca sünger kestirmek için poliüretan, epdm, eps, özel performans süngerleri de değişik en boy kalınlık ve yoğunlukta, gözenek tipi ile birlikte kullanılır. Öncesinde bloktan alınan hızar ile kesilebilir. Sonrasında Tekno Kesim olarak mühendislik uygulamaları çerçevesinde çalışmamızı yaparız. Aşağıdaki iletişim formundan bizi arayabilir. istenilen tipte sünger kestirmek için destek olabiliriz.

Açık Hücreli ve Kaplı Hücreli Süngerler: Farkı Nedir?

Tekno kesim ‘de sünger kestirmek, sünger kesim, özel kesim sünger projeleri için, açık ve kapalı hücreli köpük arasındaki farklar hakkında çok soru soruyoruz. Bu soruları ele almak için, iki köpük çeşidini karşılaştırıp, her birinin benzersiz faydalarını ve özelliklerini özetleyeceğiz.

Özel projeniz için bir malzeme belirlerken hangi tür köpük uygulamanıza en iyi şekilde hizmet edecek ve benzersiz gereksinimlerinizi karşılayacaklarını anlamak önemlidir. Her tür köpüğün faydaları, endüstrinize göre değişiklik gösterebilir, bu nedenle ilerlemeden önce her seçeneğin değerlendirilmesi önemlidir.

Açık Hücreli Sünger

Açık hücreli köpük, kauçuk bileşiğine sodyum bikarbonat gibi şişirici bir malzeme eklenerek yapılan kauçuk benzeri bir üründür; bu bir vulkanizasyon sırasında kauçuk genişleyen bir gaz verir. Sünger, hücrelerinin yarısından fazlası açık olduğunda genellikle “açık hücreli” olarak sınıflandırılır. Yaygın açık hücreli malzemeler arasındaki köpük, poliüretan köpük ve açık hücreli kauçuk bulunmaktadır. Bu bilgiler ışığında sünger kestirmek ile alakalı daha detaylı bilgiye bize 7/24 whatsapp destek hattında da ulaşabilirsiniz. 05350649455

Bazı açık hücreli köpük, sınırsız hava hareketi ve kimyasal uygulama sayesinde sıkıştırma işleminden sonra orijinal haline kolayca dönen bir yay gibi daha fazla çalışması bakımından benzersizdir. Yumuşak ve nefes alabilen açık hücreli köpük genellikle daha esnektir ve kapalı hücreli köpüğe göre sızdırmazlık uygulamalarına daha kolay uyum gösterir. Açık hücreli köpük hem yüksek hem de düşük yoğunluklarda üretilebilir. Bununla birlikte, kapalı hücrelerin seçeneklerinden daha az dayanıklıdır.

Bu köpükler yani şekilli süngerler genellikle PPI (gözenek sayısı / inç) cinsinden sınıflandırılır. 80 PPI köpük çok küçük hücrelere sahip olacak ve daha kısıtlayıcı olacak şekilde, 10 PPI köpük büyük hücre yapılarına sahip olacak ve en fazla akışı sağlayacaktır. Sünger kestirmek konusunda umarız destek olan bilgilerdir.

Kapalı Hücreli Süngerler/ Şekilli sünger kesimi ‘ne kapalı hücre

Kapalı hücre köpüğü, tamamen hücreleri tabakaları kapatılan ve dolayısıyla diğer hücrelerle bağlantı oluşturmayan bir malzeme olarak tanımlanır. Kapalı hücre köpüğü genellikle yüksek basınç altında bir kauçuk bileşiğini nitrojen gibi bir gaza tabi tutarak yapılır. Bu tür köpük, aynı zamanda gaz oluşturan materyalleri bileşiğe dahil ederek de yapılabilir.

Kapalı hücreli süngerler, çok çeşitli malzeme ve yoğunluk seçenekleri sunar. EPDM, neopren, EPDM / CR / SBR ve PVC / NBR, 6 lb / ft3 (yumuşak) ila 19 lb / ft3 (sert) arasındaki yoğunluklarda değişebilen birkaç genel kapalı hücreli köpük çeşididir.

Bu tür malzeme, sıvı ve gaz akışını etkin bir şekilde azalttığı için sızdırmazlık için idealdir. Kapalı hücre köpüğü, deniz, HVAC ve otomotiv gibi sıvı direncinin kritik olduğu endüstriler için de idealdir. Bu sayede şekilli sünger kesimi uygulamalarında detay vermiş oluyoruz.

ekleme 180111 BK


Performans Süngerleri, EPDM Sünger Nedir?

Ne tür EPDM süngerleri var?

Hücresel ve katı lastiklerin lider bir bağımsız dönüştürücü olarak, aşağıdakileri içeren bir dizi EPDM kesimi sağlar Tekno Kesim. Aşağıda daha detaylı olarak sünger kestirmek projelerinizde detaylı olarak paylaşmak istiyoruz.

Kapalı hücre EPDM

kapalı hücreli malzemeler hava, toz, nem veya su girmesine izin vermez. Buna ek olarak, bu malzeme mükemmel yaşlanma özelliklerine sahiptir ve bu nedenle zamanla bozulmaz. Benzer şekilde, UV ışınlarına karşı mükemmel direnç gösterir ve sonuç olarak açık hava uygulamaları için yaygın olarak kullanılır.

Açık hücreli EPDM (yarı kapalı EPDM sünger olarak da bilinir)

açık hücreli EPDM malzemeleri, kalınlıklarının% 80'i kadar sıkıştırılana kadar hava, toz ve nemin girmesine izin verir. Bunu takiben ürün suya, hava geçirmez ve kapalı hücrelere dönüşür. Daha sonra, kapalı hücreli EPDM ile karşılaştırıldığında sıkıştırmadan sonra daha iyi iyileşirler.

hücresel köpük çözümleri konusunda geniş bilgiye sahibiz ve amaçlanan kullanımları konusunda tavsiyeler verebiliriz. Tekno kesim mevcut tecrübelerimziden özle kesim EPDM projelerinde yaralanmanızı sağlar. Kauçuk levhalar ve rulolar halinde kapalı hücreli EPDM ve açık hücreli EPDM sünger tedarik etmektedir. İhtisas çeviricilerden oluşan özel ekibimiz, gerekli boyutları doğrultusunda kağıtları ve ruloları kesebilir. Kauçuk levhalara ve rulolara ek olarak, EPDM bir çok endsütride kullanılabilir. Özel kesim sünger ile alakalı bilgi sahibi olmak istiyorsanız lütfen tıklayın.

sünger kestirmek istiyorsanız ister

info@teknokesim.com

ister 05350649455 (7/24 whatsapp destek) ulaşabilirsiniz.