Zaskakująca, no mnie przynajmniej zaskoczyła ta seria zdjęć prezentująca portrety zwierzo-ludzi wyświetlonych/rzuconych rzutnikiem na fasady ścian budynków Paryża. Koncept i egzekucja to dzieło Juliena Nonnona. Jak dla mnie genialny koncept mixu street-artu z video-mappingiem, do tego świetnie sfotografowany.

Oto jak można pobawić się w street art bez niszczenia ścian, wynajmowania podnośników i spędzania na nich dziesiątek godzin. Oczywiście ta forma jest tak ulotna jak dym z papierosa, ale można się genialnie wstrzelić w każdą ścianę i zrobić totalnie chore akcje. Jeżeli jednak chcecie pomalować ścianę to my bardzo chętnie się czymś takim dla Was zajmiemy- check.

Żeby…


Szok i niedowierzanie. Wok i niedomieszanie. Oto, drodzy Państwo, na naszych oczach dzieją się rzeczy niestworzone — Instagram przestaje być kwadratowy!

Charakterystyczny format oferowany w serwisie miał swój urok (w sumie nadal ma) — teraz jednak możliwości będzie o wiele więcej. Kadrowanie do kwadratu wielokrotnie okazywało się zgoła upierdliwe, wymuszało wręcz fotografowanie pionowo (czegóż się nie robi dla dobrej wrzuty na Insta) — wersja 7.5 aplikacji pozwala natomiast na upload tak pionowych, jak i poziomych zdjęć. Wertykalne fotografie wciąż jednak muszą być przycięte do formatu 4:3 — zmiana jednak jest widoczna i dla userów korzystna.

Tak się teraz sprawy mają

Na rewolucję załapało się też…


Tegoroczna edycja konkursu World Press Photo jak zawsze wzbudziła wielkie emocje — do rywalizacji stanęło 5692 fotografów ze 131 krajów, którzy zgłosili łącznie ponad 97 tysięcy fotografii. Zwycięzcy musieli pokonać zatem całą armię konkurentów!

Finalnie nagrodzonych zostało 42 autorów zdjęć z 17 krajów — w ich gronie znalazł się także Polak, Kacper Kowalski.

Dla każdego fotografa oczywiście ważna jest nie tylko część wizualna i historia, jaką opowiada zdjęcie — istotne są również technikalia, a więc przede wszystkim sprzęt, dzięki któremu powstała zwycięska fotografia. Jak podział modeli aparatów, którymi wykonano nagrodzone prace, wyglądał w tym roku?

Mads Nissen, zdobywca głównej nagrody…

Next Step 360°

We do 360° professional photography and produce virtual tours or Street View. We love web that's for sure!

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store