EĞİK YAZI YAZMANIN 5 İNCE KURALI

Eğik yazı yazmayı biz ilkokul 1. sınıfta öğrendik ve yazdığımız yazının güzel olması için bir takım kurallara sahip olmamız gerekiyor. Mesela;

Kural 1: Kalemi eğik tutacaksın! Çünkü hayat esnek olanları seviyor. Eğer araban sağa doğru kayıyorsa direksiyonla sola çevirmeyi bileceksin. Hayatın yolunda gitmiyorsa ara yolları deneyeceksin. Belki o zaman istediğin hedefe ulaşmış olursun. Hem belki daha kısa yoldan bile ulaşabilirsin. Ve ayrıca herşeyi akışına bırak elbet akan su yatağını bulur. Hayatı rahat ve esnek yaşamayı bil.

Kural 2: Bir kelimeyi yazmaya başladın mı bitirene kadar elini kaldırma! Evet dünyadaki ilk nefesin senin ilk nokta, son nefesin de son noktan oluyor. Hayatın bu iki nokta arasındaki iniş ve çıkışların birleşmesinden meydana geliyor. Ne zaman inip ne zaman çıkman gerektiğini sen bileceksin.

Kural 3: Sivrildiğin noktalarda kalemini geri vitese atıp geldiğin yönden sapmadan geri dönmeyi bileceksin! Eğer saparsan amacından da sapmış olursun ve yazdığın yazı istediğin gibi olmaz, dışına kaçırmış olursun. Hayatında inat edip sivrilmeyeceksin. Yapıyorsan bir hata törpülemeyi de bileceksin.

Kural 4: Boşlukları dolduracaksın! Eğer o boşluklar dolmazsa yazının bütününe baktığında çok gözüne batar. Bu yüzden sen de hayatında boşluk bırakmamalısın. Hayatı tam anlamıyla dolu dolu yaşa. Sevdiğin işi aşkla yap. Bak gör her maaşın sana bonus olarak geri dönecek. Sevdiklerinle vakit geçir. Yeteneklerinin peşine düş, geliştir kendini. Boş kalmayacak şekilde hayatını doldur işte.

Kural 5: Belki ilk kurala geri dönmüş gibi olacaksın ama unutma kelimeni tamamladığında kalemini hala eğik tuttuğunu fark edeceksin! En sonunda da kalemi elinden bırakacaksın. İşte o zaman hayatında sağlam adımları atmanı sağlayan sevdiklerine eğilmen gerekecek. Çünkü onların sayesinde öğrendin ne öğrendiysen!

Hayatta her daim GÜLÜMSEmeniz dileğiyle..

Sevgiyle kalın..💛

Like what you read? Give IamHero a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.