Discore.io — mis see on ja miks me selle tegime?

Kas teate, mis on disc golf? Kui ei tea, siis disc golfi reeglid on üsna sarnased golfile, kuid erinevuseks on see, et golfi mängitakse lendavate taldrikutega ja seetõttu kohati kutsutaksegi disc golfi ka taldrikugolfiks või ka frisbeegolfiks. Viimasel ajal on disc golf Eestis väga palju populaarsust kogunud ning iga aastaga tuleb mängijaid järjest juurde. Ka disc golfi radasid on järjest juurde ehitatud ning Eestis on tänaseks neid kokku üle 80.

Disc golfi korv

Meie avastasime enda jaoks disc golfi aastal 2016. Esimestel mängukordadel harjutasime viskeid ja õnnestumiseks võis lugeda seda, kui alla 5 viskega korvini jõudsime, kuid mida kogenumaks saime, siis seda olulisemaks muutus enda tulemuste salvestamine ning võrdlemine sõpradega. Kõrvu jäi rakendus Skoorin.com ning seda ka kasutama hakkasime. Kui väga aus olla, siis kogemus Skooriniga oli pisut rabe. Mobiilne versioon ei olnud väga kasutajasõbralik, raske oli ülesse leida enda tulemusi ning samuti puudusid meie jaoks vähemalt olulised funktsionaalsused, nt tulemuste graafik mängu jooksul, sotsiaalsed funktsionaalsused, motivaatorid üksi mängida jne.

Kuna oleme IT tiim, siis kogunesimegi ühel nädalavahetusel meeskonnaga kokku ja tegime esimese versiooni paremast disc golfi rakendusest ehk siis Discorest. Discore.io sai loodud ühelt poolt selleks, et pakkuda kõigile disc golfi harrastajatele paremat kasutajakogemust ning samas võimalust valida erinevate disc golfi tulemuste salvestamiseks mõeldud rakenduste vahel.

Kuna peame rakenduste arendamisel lugu heast kasutajakogemusest, siis sellele panime ka kõige rohkem rõhku. Meie jaoks oli väga oluline, et mängu on rajal olles väga lihtne luua. Selleks tegime kiire lähimate radade otsingu, sõprade valiku (või uue sõbra lisamise) ning tulemuste sisestamise.

Raja valik hetkel

Kuna tavaliselt käiakse disc golfi mängimas samade sõpradega, siis Discore jätab meelde ka viimased sõbrad, kellega oled mänginud ja siis ei peagi sõpru otsima, vaid saab nad valida.

Sõprade valik hetkel

Proovisime eksperimenteerida ka tulemuste sisestamisega, et aru saada, kas seda saab mugavamalt teha. Esimene mõte oli järgmine:

Esimene tulemuste sisestamise vaade

Kohe, kui esimene versioon oli valmis arendatud, läksime ka metsa Nõmme disc golfi rajale seda proovima. Tuleb tunnistada, et väga äge oli enda rakendust käes hoida ja metsas reaalselt järgi proovida :) Küll aga… saime aru, et selliselt tulemuste sisestamine ei tööta ja liikusime tagasi traditsioonilise tulemuste sisestamise juurde.

Tulemuste sisestamise vaade hetkel

Tänaseks on valmis arendatud järgmine funktsionaalsus:

  • Mängu loomine — valid raja, valid mängijad, alustad mängu
  • Uute mängijate kutsumine (need, kes ei ole veel Discore.io kasutajad)
  • Mängu statistika, sh graafik mängu jooksul
  • Sinu enda statistika radade kaupa
  • Reitingud (hetkel kasutajad ise veel neid ei näe), millega liigume kahe reitingusüsteemi poole: üks on traditsiooniline PDGA reiting ja teine ELOl põhinev — mõlemad võiksid teineteist täiustada ja kombineerituna rohkem põnevust mängu tuua
  • Radade top 10 tulemused

Oleme väga tänulikud, kui kõik disc golfi huvilised, kes seda postitust loevad, proovivad https://discore.io ise rajal järgi ning annavad meile väärtuslikku tagasisidet. Olemas on ka iOS rakendus, mille võib endale alla laadida siit: https://itunes.apple.com/us/app/discore/id1160143224?mt=8

Discore.io avaleht

Igasuguse tagasiside (nii hea kui ka halva) võib saata meiliaadressile discore@thorgate.eu.

Meie jaoks on õnnestumine ka see, kui mõni olemasolev platvorm ennast kiiremini uuendab (nt Skoorin tuli just välja uuendatud UIga — https://discgolfmetrix.com/). Usume, et meile kõigile meeldib disc golf ning kõige olulisem on lõpuks jõuda lihtsa ja mugava kasutajakogemusega rakenduseni disc golfi mängimise jaoks. Olgu selleks lõpuks Skoorin, Discore või midagi kolmandat.

Täname tähelepanu eest
Discore.io meeskond aka Ivar, Jaanus, Janar, Kaspar, Madis, Nick, Rivo, Stefan, Taavi

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Thorgate’s story.