Na 6. deň sme opustili Toskánsko. Ráno nás čakala ešte krásna hmla popri vychádzajúcemu slnku. Bože, zasa jeden vydarený gýčik.

Image for post
Image for post


Vacanze pokračuje rýchlym tempom! Po prvom dni v Slovinsku sme prešli do Talianska, kde sme navštívili trojicu nádherných toskánskych mestečiek. Jedna veľká nádhera. S takýmto očakávaním sme mierili na ďalší deň do Florencie.

Mali sme v pláne vidieť také tie klasičky, no okolnosti dovolili iba niečo z toho :) Príchod bol o 7:30 (opäť, veľká výhra). Všetci vraveli, že Florencia je krásne a úžasné miesto. Ja nevravím opak, iba s dieťaťom v kočíku je to veľký hell. No napríklad také pešie zóny. Ono, myslíte si, že keď sú pešie, tak po nich chodia ľudia iba pešo. Uhm — motorky, autá, neberúc ohľad, že s kočíkom sa naozaj nedá rýchlo uhnúť. Veľa nedostupných miest pre kočíky, každú hodinu čoraz väčšia masa turistov, pribúdajúce teplo bez známky akéhokoľvek vánku. Zabalili sme to pred 12tou neskutočne vyčerpaní.
4. …


Ak ste čítali predchádzajúci blog, tak si spomínate, že sme skončili v Trieste. Tak veru. A skoro ráno sme zasa započali našu famóznu cestu. A prečo tak skoro? Prázdne diaľnice, znesiteľná teplota vzduchu, a čo je najhlavnejšie, snažili sme vtesnať do Adamkovho nočného spánku. A spolupracoval! Trochu som ho prebrala, nakojil sa, prebalili sme ho a preložili polospiaceho do autosedačky, kde pokračoval v spinkaní :)

Z Trieste sme odchádzali cca o 5tej ráno. Mali sme namierené do Montepulciana. Z nášho plánu bolo toto mestečko najnižšie na mape, preto sme sa rozhodli, že ho dáme ako prvé. …


Áno, to je, ale oplatí sa tu zastaviť, hoc aj na deň.

Tento náš trip bol celkom spontánny. Ešte pred Adamom sme si s Robom vraveli, že tak skoro asi na dovolenku nepôjdeme, s dieťaťom určite nie. No trt makový :D Po niekoľkých mesiacoch nášho spolužitia sme si uvedomili, že malý dobrodruh to zvládne. Naisto. Otázkou zostávalo, kam ísť. More sme zamietli ihneď, lebo takéto bábence by ešte nemali byť na ostrom slnku. Tak, že poďme objavovať nové miesta. Pome! Toskánsko? No pome!

A bolo rozhodnuté. Začali sme plánovať — Robo riešil cestu, časy, poplatky, ubytká, tipy triky (milujem ho!) a ja som riešila tú lepšiu časť, čo chceme vidieť. …


Nakoľko v mojom stave už nemôžem veľa cestovať, rozhodli sme sa pre aspoň víkendové Tatry, že spravíme pár zastávok.

Vyrazili sme hneď ráno, čiže na Súľove sme boli už okolo obeda. Smer Zraková pyramída. Cestu po doline nám trocha skrížilo stádo ovečiek, ale boli také rozkošné, že sme ich museli chvíľu pozorovať :D No a samotná Zraková pyramída je celkom fajn na spestrenie tohto kraja, či?

Image for post
Image for post

5-dňové dokonalé čľapkanie v mori je naozaj vykúpenie.

Popri svadobných prípravach sme si povedali, že si musíme nájsť čas na krátky oddych pri mori. Destinácia bola jasná — sever Chorvátska, a teda Istria. Cez Airbnb sme si našli fakt, že super ubytko, 100 € na osobu za 5 nocí — pecka, že? Bývali sme v oblasti Štinjan, kde je síce dosť apartmánov, no zato veľký kľud (ten sme potrebovali). Najskôr sme šli obzrieť okolie a natrafili sme na minirybárske pobrežie, ktorého súčasťou bol aj kameňolom.

Image for post
Image for post

Letná kolekcia značky JustLove je svieža, plná krásnych tropických farieb a ľahkých kúskov. Lokácia shootingu bola tým pádom jasná — botanická záhrada. Modelkou bola ako inak moja krásna sestra Pať, s ktorou nám to fotí jedna radosť. K tomu ešte krásna bižutéria od Minkaporcelain a ladné fotky sú na svete!

Čo poviete?

Image for post
Image for post

Trilión spotov za 3 dni. Nie zlé.

Berlín sme navštívili už druhý krát. Myslela som si, že pozrieme ešte zopár lokalít, na ktorých sme predtým neboli, no hlboko som sa zmýlila.

Image for post
Image for post


Prvýkrát sme šli s Robertom na sever, konktrétne do Štokholmu. Myslím, že v momente, keď vstúpite do mesta, ucítite tú pozitivu. Nielen čo srší z ľudí, ale doslova sú ňou nasiaknuté všetky priestory.

Image for post
Image for post

Ako ukončiť rok?

Jednoducho. Zosumarizovať si všetko, čo ste za ten rok zažili a povedať si, že ste rok prežili najlepšie, ako ste mohli. Či?

Ja si za tým stojím. Prežila som ho najlepšie, s tými najlepšími ľuďmi.

Róbert a Pať sú moje najväčšie highlighty tohto roku! Aj vďaka nim a mojej rodine som tým, kým som a moje sebavedomie konečne naberá grády :)

Image for post
Image for post

V 2017 sme stihli precestovať pomerne dosť destinácií. Burano, plné farebných domčekov, horúca Budapešť, najúžasnejšie Korfu, srdcervúci Osvienčim, víťazoslávny výstup na Kriváň a ku koncu rozprávkové Smolenice. Ľudia, cestujte! Inak tú krásu okolo seba neuvidíte.

About

Tina Szaboo

photographer, social manager and instagram specialist at @psdigital, plantlover. More at martinaszaboova.com

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store