Ücretsiz kalifiye vatandaş emaili nasıl toplanır?

Öncelikle ben o kalifiyeli vatandaş sınıfına girmiyorum :)

Sabah kalktığımda ve araba ile işe giderken linkedin de takip ettiğim insanların neler yaptıklarına ve paylaştıklarına bakarım. Böyle sıradan bir günde paylaşılmış bir ileti altına insanların mail adreslerini yazdıklarını ve teşekkür ettiklerini gördüm.

Örnek

Örnek

Düşünsenize herhangi bir vatandaş mail adresi yerine mesleği ve nerede çalıştığını bildiğiniz bir veri ediniyorsunuz hemde ücretsiz. Takip ettiklerim ve gözüme çarpan paylaşımlar sadece bu fikri edinmeme yardımcı oldu.


Şimdi test emek ücretsiz, her hangi bir platform da insanların işine yarayacak bir ücretli kaynağı ücretsiz vermeyi deneyin.


Örnek resimdeki belgeler belkide kimseye ulaşmadı ama amacına ulaştığına adım gibi eminim.


Selin Yetimoglu hocamın bir paylaşımında anlattığı gibi yazımızı bitirelim.

Ulu bir kavak ağacının yanında bir kabak filizi boy göstermiş. Bahar ilerledikçe bitki kavak ağacına sarılarak yükselmeye başlamış. Yağmurların ve güneşin etkisiyle müthiş bir hızla büyümüş ve neredeyse kavak ağacı ile aynı boya gelmiş. Bir gün dayanamayıp sormuş kavağa:
-Sen kaç ayda bu hale geldin ağaç?
-On yılda, demiş kavak.
-On yılda mı? Diye gülmüş ve çiçeklerini sallamış kabak.
-Ben neredeyse iki ayda seninle aynı boya geldim bak!
-Doğru, demiş kavak.
Günler günleri kovalamış ve sonbaharın ilk rüzgârları başladığında kabak üşümeye sonra yapraklarını düşürmeye, soğuklar arttıkça da aşağıya doğru inmeye başlamış. Sormuş endişeyle kavağa:
-Neler oluyor bana ağaç?
-Ölüyorsun, demiş kavak.
-Niçin?
-Benim on yılda geldiğim yere, iki ayda gelmeye çalıştığın için

Selin Yetimoglu hocamın orjinal yazısı.