Avasõnad

Need, kes ootavad, et siit võib lugeda esmajoones minu eraelulistest tegemistest või muust veidi kollaka varjundiga teemadest, võivad ilmselt nüüd lahkuda, sest ma olen võtnud nõuks selle lehekülje kujundada arvamust ja infot edastavaks nurgaks. Sõna-ja arvamusvabadus on üks demokraatia põhialuseid ja ma tunnen, et ka mul on aeg-ajalt mõtteid, mida jagada. Ehk selleks, et tekitada teatud arutelu, aga peamiselt on eesmärk lihtsalt mõtteid kirja panna. Selleks on teatavasti mitmeid viise- pead päevikut, blogid, teed kaastööd mõnele meediaväljaandele või kirjutad lihtsalt notepadi. Mina otsustasin seekord teatud mõttes kannapöörde teha ja kasutan üsna uut, twitteri loojate poolt tekitatud keskkonda, mis on midagi uut tüüpi jakirjanduse ja blogimise vahepealset, niinimetatud “social journalism”. Loodan, et minu ja Mediumi suhted saavad head olema. Senised märksõnad on vahva, minimalistlik, stiilne ja innovaatiline. Kui keegi parasjagu kirjutamiseks platvormi otsib, siis julgen soovitada, kasvõi seetõttu, et praktiliselt kõik nimed, mida ma alguses proovisin, olid erinevalt näiteks bloggerist saadaval.

Nagu juba öeldud, siis minu ettekujutuses saab sellest keskkonnast arvamusplats. Siit saab lugeda, mida üks tudeng maailma asjadest arvab, nii lihtne ja labane see ongi. Jagan suhteliselt apoliitilise inimesena mõtteid poliitmaastikult, igapäevaelust, probleemidest ühiskonnas ja kõigest muust, mis pähe tuleb. Samas on mul ka väike lootus, et suudan ka mõned kirjutada mõistvad tuttavad siia arvamust avaldama meelitada, sest erinevad mõtted rikastavad.

Blogi nime, pealkirja ja kõike muud loovtööd selgitades pean vajalikuks mainida oma tohutut käpardlikkust. Nii nagu mitmete valikut nõudvate asjadega, tegin ka seekord päevi eeltööd, et blogi nimi ja pealkiri oleksid vastavuses sisuga, samas mitte liiga igapäevased. Olles aga omadega täiesti ummikusse jooksnud ja praktiliselt loobunud mõttest üldse midagi kirjutama hakata, aitasid head sõbrad, tulistades suvalisi sõnu ja tähekombinatsioone, millest see TMS KTM lihtsalt üsna suvaliselt ära sai valitud. Kui tuleb paremaid ideid, saab alati muuta. Sama lugu ka pealkirjaga, mille kujunemislugu pärineb minu särgilt, kuhu bravuurikas “winners never lose” kirja on saanud. Mida blogi nimi ja pealkiri minu jaoks tähendavad, jäägu igaühe nuputada, esimene nõuab loogikat ja teine filosoofiat, kusjuures viimasest võib igaüks endale sobiva väljundi kätte saada.

https://www.youtube.com/watch?v=Pnq39dKc48s
One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.