Kart Bilinci

Kredi kartı, ödeme anlayışının dijital ortamdaki en etkili ödeme yöntemi oldu. Buna bağlı olarak kredi kartı kullanma bilinci hızla artıyor. Kredi kartı kullanımındaki bu yükseliş nakit para kullanımının azalmasıyla paralellik gösteriyor araştırmalara göre her 10 kişiden 7 sinin ödeme aracı olarak kredi kartı kullanmayı tercih ettiği görülmekte.

Kartların kullanım alanları gelişen teknoloji ve değişen müşteri talepleri ile her geçen gün artıyor. Ancak hala kredi kartı kullanmayan ve kredi kartına mesafeli yaklaşanlarda var. Çünkü hergün televizyonda veya gazetelerde kredi kartı kullanmanın zararlarından veya dolandırıcılktan bahsediliyor. Oysa aslında bu yanlış. Doğru olan, öncelikle kredi kartı kullanmanın yaralarından bahsedip daha sonrada bilinçli kullanmayı öğretmektir. Kredi kartının nakit paraya göre daha güvenli olduğu bir gerçek. Cebimizde para taşımak yerine kredi kartı kullanmak para çaldırma veya kaybetme derdimizden bizi kurtarıyor.

Sonuç olarak kredi kartı kullanmak modernlik kolaylık demektir. Bu sayede ihtiyaçlarınızı ertelemeden alış veriş yapabilir, ödemesini bir sonraki tarihte yapabilirsiniz. Aylık hesap özeti ile ne kadar harcama yaptığınızı analiz edebilir, harcamalarınızı buna göre düzenleyebilirsiniz. Kullanın, kullandırın bu teknolojiden faydalanın.