Poprvé přepaden na Taiwanu

Hello!

Taiwanci jsou velmi milí lidé a také velmi přátelští. Nicméně i zde se občas stane, že dojde k přepadení. Zvlášť, když máte něco k jídlu.

Samozřejmě, nejedná se o lidi, ale o opice. Všude jinde na světě jsou to krásní, chlupatí a milí tvorové.

Všude po kampusu na NSYSU jsou vylepená upozornění — nenoste nic v igelitových pytlících a už vůbec nenoste nic k jídlu. Opice vás sledují. Proto po kampusu můžete vidět hodně lidí, jak schovávají různé pochutiny pod tričkem. Vypadá to divně, ale opice o vás v takových případech nejeví zájem.

Vedle nepříjemné záležitosti, jako že přijdete o večeři, má takový útok i druhý rozměr. Opice přenášejí mnoho nemoci a v případě pokousání nebo škrábnutí je potřeba navštívit doktora. A to je samozřejmě opruz.

Jednoho krásného dne jsem si tedy šel koupit do místní restaurace bubble tea. Jo, není nic moc, ale cena dobrá. A šel jsem si v kampusu sednout na lavičku pozorovat západ slunce nad oceánem. Prostě něco takového.

Uchvácen tímto zázrakem přírody jsem nedával pozor na své okolí a spokojeně srkal svůj čajíček.

Najednou jsem uslyšel takové divné zakručení — po večeři už jsem byl, tak se mi to moc nezdálo. Kouknu se vedle sebe a snad ani ne padesát centimetrů ode mě stála opice s otevřenou pusou a cenila zuby. Lekl jsem se a né že né!! Tak nějak jsem spadl z lavičky, v pádu zahazuju skoro vypitý čaj. Opice se staví do polohy, jak kdyby na mě chtěla skočit! Utéct se mi podařilo, v dáli se mi mezitím vysmíval nějaký Taiwanec :D

Čert vem čaj, chtěl jsem udělat aspoň fotku, jak to ta opice žere! Přítomnost kamer se jí zpočátku moc nezdála, ale z větší vzdálenosti už to bylo v pohodě.

Asi i to je jeden z důvodů, proč 中山大學 dostala přezdívku “Monkey University”. Opice jsou součástí života. Člověk si musí dávat pozor pořád. Čas od času je tu vidět “lovec opic,” který umí sjednat pořádek. Ještě taky aby si pořádek nesjednal, s airsoftovou pistolí by srovnal asi kohokoliv.

Lovec opic