Weekly.best: marketingowo — technologiczne podsumowanie tygodnia 05.07–11.07 | 014

Cześć, zapraszam do lektury kolejnego podsumowania tygodnia z którego dowiesz się co działo się w świecie nowych technologii oraz marketingu. W środku takie nowości jak telefon z hologramem, plusy mini-influencer marketingu czy najlepszy na świecie landing page. W bonusie artykuł o błędach w social mediach oraz o tym jak walczyć z pragnieniem oraz wiele innych, ciekawych informacji.

Nowe technologie

Pierwsza TESLA model 3 zjechała z linii produkcyjnej. Oficjalna impreza na której pierwsze 50 samochodów zostanie przekazane właścicielom odbędzie się pod koniec lipca. TESLA nr. 1 trafiła w ręce Musk’a jako prezent urodziny od jednego z członków zarządu, który to jako pierwszy wpłacił zaliczkę na nowy model elektryka. Najtańsza wersja 3'ki kosztuje 35 000$ i posiada sprzęt pozwalający na autonomiczną jazdę. Więcej. Tymczasem model S przejechał ponad 900 km na jednym ładowaniu, więcej.

RED — firma produkująca wysokiej klasy kamery zaprezentowała właśnie nowy telefon Hydrogen. Ma to być pierwszy smartfon, który będzie wyświetlać hologramy. Narazie mało wiemy o samej technologi prócz tego, że ma być “nowoczesna i zmieni nasz sposób postrzegania smartfonów” ;) Więcej.

Natywny anty-wirus w Windows 10 jest na tyle dobry, że posiadanie kolejnego (dodatkowo płatnego) jest uważane przez wielu za zbędne, ale mimo to trudno ustrzec się przed atakami w stylu WannaCry czy Petya. Dlatego Microsoft wypuści wkrótce aktualizację, która nie pozwoli na szyfrowanie niektórych (niezbędnych do działania komputera) plików. Czy to wystarczy? Więcej.

Jesienią tego roku wszyscy użytkownicy Apple mają otrzymać nowy system iOS 11. Jakie 5 nowych funkcji pokochał technologiczny bloger z USA Marques Brownlee możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Sprzedaż aut TESLA spadła w Hongkongu w kwietniu do zera odkąd władze przestały dotować zakup aut elektrycznych. Z dotacjami tylko w marcu sprzedano 3000 elektryków, cena bez dotacji jest prawie 100% większa.

Kto i gdzie wybuduje największa na Świecie baterię? TESLA, w Australii. Niewinny Twitter’owy żart przerodził się w kontrakt na budowę 100 MW baterii, która zasili południową Australię. Więcej.

VOLVO jako pierwszy producent samochodów z silnikami spalinowymi deklaruje, że od 2019 roku wszystkie nowe samochody będą elektrykami. Więcej.

Jaki przemysł zostanie wkrótce zrewolucjonizowany sztuczną inteligencję? Prognozowanie, obsługa klienta, edukacja. Resztę przeczytasz tutaj.

Czym są komputery kwantowe? Czy to nowa forma komputera czy zupełnie nowe urządzenie? Przeczytasz tutaj.

Krypotwaluty to bardzo gorący temat w ostatnim czasie. BitCoin, który przez ostatnich pare tygodni mocno zanurkował wciąż czeka na rozwiązanie technicznych kwestii, które to mają się wyjaśnić początkiem sierpnia. Tymczasem Goldman Sachs prognozuje, że po tej mocnej obniżce BTC może osiągnąć poziom 4000$, przypomnę, że rekord to nieco ponad 3000$ za sztukę BTC. Więcej. Tymczasem Japonia likwiduje podatek od obrotu BitCoinem. Więcej.

Marketing

Jeśli wysyłacie newslettery to wiecie, że czasem otwieralność czy klikalność przyprawia o ból serca. Niestety Google ostatnio zmieniło politykę anty spamową tak, że niektórzy zanotowali ponad 50% gorsze statystyki. Co można zrobić, aby docierać do skrzynek mailowych przeczytasz tutaj.

Czy deal z VC i duże finansowanie start-up’u oznacza wielki sukces? Nie. Oznacza sukces, ale nie wielki. Tutaj przeczytacie o start-up’ach, które mimo wielkich pieniędzy nie przetrwały na rynku.

Old Spice po raz kolejny zaskakuje niecodzienną, zwariowaną reklamą, która jest skierowana nie tylko do samych używających tych kosmetyków (nastolatkowie), ale również do ich mam — czyżby w badaniach wyszło, że to właśnie mamy są odpowiedzialne za zakup akurat tych kosmetyków?

Wiecie, że Facebook umożliwia testowanie różnych wariacji postów bez ich publikacji? Fajne rozwiązanie jeśli zastanawiamy się, która wersja jest lepsza (efektywniejsza). Jak wiadomo w tych kwestiach warto więcej testować niż ufać sobie, niestety… Więcej.

Tydzień temu pisałem o różnych ciekawych przykładach Instagram Stories na które teraz możecie odpowiadać nie tylko tekstem, ale również filmami i zdjęciami. Więcej.

W Cannes zaprezentowano najlepsze kreacje reklamowe minionego roku, wszystkie zwycięskie kampanie zobaczycie tutaj. Osobiście nie jestem fanem tego typu nagród i bardzo często (w moim odczuciu) wygrywają poprawnie polityczne reklamy lub te, które promują obecnie popularny trend, a te na prawdę dobre, chociaż niepoprawne są często pomijane. A jakie są wasze odczucia?

Zdarza Wam się przyjść do nowej restauracji, zjeść coś, a potem tam nie wrócić? To bolączka wielu biznesów, nie tylko restauracji. Co robić, aby poznać czego chcą klienci i jak ich obsłużyć na najwyższym poziomie przeczytacie tutaj. Brakuje mi tam tylko jeszcze jednej ważnej kwestii — ankietuj. Do dziś nie rozumiem dlaczego właściciele nowych restauracji nie pytają / nie ankietują klientów w kwestii jedzenia czy obsługi. Może wy znacie lokal w którym stosuje się tą praktykę?

Influencer marketing to ciekawe podejście do kampanii. Jeśli sami chcecie zaprezentować Wasz produkt w ten sposób to tutaj przeczytacie, że mikro influencerzy mogą również przynieść Waszej marce duży rozgłos.

Jedyną pewną rzeczą jest zmiana — to przysłowie dotyczy również Facebook’a, który ciągle testuje nowe rozwiązania (testowanie z takim DAU musi być samą przyjemnością). Jakie zmiany zauważono w mijającym tygodniu? Możliwość dodawania gifów wprost z pliku, informacje o stronach, którymi zarządzamy na naszym publicznym profilu, koniec z edycją tekstów w podglądzie linków, możliwość wielokrotnego udostępniania eventów oraz nowe powiadomienia o live-stream’ach. Więcej.

Ile się zarabia w marketingu? Jest powyżej czy poniżej średniej? Sprawdź tutaj. Może warto ubiegać się (celowo nie użyłem prosić) o podwyżkę? Jak to zrobić przeczytacie tutaj. PS te wykresy to mogli na prawdę zrobić ładniejsze.

Jak Twój wpis na blogu przekształcić w super wideo do mediów społecznościowych? Kompletny poradnik do przeczytania tutaj.

Jak projektować skuteczny landing page? Tak.

Ciekawostki

Czy Mistrzostwa Świata w piłce nożnej — Rosja 2018 obejrzymy na Facebook’u, Snapchat’cie lub Twitter’ze? Bardzo możliwe, bo podobno te 3 firmy starają się o nabycie praw do transmisji. Widać tutaj doskonale jak mocno zmieniają się platformy mediów społecznościowych i jak mocno chcą abyśmy skupiali tam nasze wszystkie działania.

Jaką rolę w lejki sprzedażowym pełni wideo? Warto poczytać tutaj.

Ostatnimi czasy jest bardzo głośno o fake newsa’ch. Mam wrażenie, że termin ten został spopularyzowany przez Max’a Kolonko i Donalda Trump’a. Już od dłuższego czasu można było się domyślić, że część wiadomości, które można przeczytać w Internecie to zwykły fake. Dlaczego tak się robi? W celach propagandowych, manipulacyjnych lub po to, by kogoś zdyskredytować. O tym jak Twitter walczy z fake-news’ami przeczytacie tutaj. O tym jak Instagram walczy z fake’owymi kontami i sztucznym nabijaniem lajków przeczytacie tutaj. O tym jak boty na Twitter’ze dyskredytowały Macron’a przeczytacie tutaj.

Dlaczego warto monitorować internety? Jakie plusy prócz fajnych akcji real-time marketingowych niesie za sobą narzędzie do podsłuchiwania internetu? Przeczytacie tutaj w poradniku od SentiOne.

Nie od dziś wiadomo, że Facebook wspiera społeczność LGBT. Taka nastawienie średnio spodobało się społeczności Chrześcijańskiej, która chce… krzyża jak FB. Więcej.

Jest tutaj ktoś, kto przeczytał regulamin Facebook’a? Pewnie nie, i nie dlatego, że nie mam stu tysięcy czytelników (nawet tysiąca nie ma 🙊), ale ze zwykłego lenistwa. Tutaj przeczytacie o najważniejszych warunkach w regulaminie, co można, a czego nie można publikować.

Świetny przykład o trollowaniu znajomych przez Facebook Ads. Co ciekawe, z artykułu można wyciągnąć różne ciekaw wnioski, ale nie na temat trollowania, a podejścia do marketingu. Więcej.

100 najbardziej trucicielskich firm świata odpowiada za 71% emisji gazów cieplarnianych na świecie. Chińska rządowa China Coal Energy emituje 14,3% wszystkich gazów globu. Dalej Exxon Mobil, Shell, BP, Chevron — każde ponad 1, do 2%. Z kolei 100 wielkich korporacji zobowiązało się do 2020 korzystać wyłącznie z odnawialnej energii, m.in. Coca Cola, Apple, BMW, IKEA. Google osiągnie to już w 2018.

Jak to jest z tą sprzedażą, czy to naturalna czy wyuczona umiejętność? Według tego podcastu sprzedaż to wyuczone, nastawione na wynik działanie.

Cytat tygodnia

“As an entrepreneur you can see how practicing misfortune makes you stronger in the face of adversity; how flipping an obstacle upside down turns problems into opportunities; and how remembering how small you are keeps your ego manageable and in perspective.” historia tego cytatu prosto od Tima Ferrissa.

Bonus

Jakie dziesięć błędów popełnili marketingowcy z Buffera? Co Ty możesz zrobić aby ich uniknąć? Przeczytaj tutaj.

Zastanawialiście się czym jest pragnienie, skąd się bierze i co najważniejsze jak z nim walczyć? Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Macie problem z realizacją zaplanowanych zadań? Może warto posłużyć się Excelem i Trello i tak zorganizować pracę jak projekt w korpo aby zmaksymalizować prawdopodobieństwo jego realizacji? O tym jak to robić skutecznie przeczytacie tutaj.

The End

Dzięki, że czytasz ;) Jeśli uważasz, że to, co piszę jest fajne podziel się tym artykułem ze znajomymi wysyłając im ten link https://goo.gl/qrdWBC

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.