Weekly.best: marketingowo — technologiczne podsumowanie tygodnia 28.06–04.07 | 013

W dzisiejszym podsumowaniu tygodnia przeczytasz między innymi o rewolucji na rynku smartfonów dzięki AR KIT, teście asystentów głosowych, o tym, że materiał na Instagram Stories jest dosłownie wszędzie, reklamie cukru za którą Lidl musiał przeprosić, arbuzowym trendzie na Instagramie czy auto odpowiedzi przez Messengera na Facebook’u. W bonusie 57 lekcji z prowadzenia starutpu, zestawienie najlepszych nagłówków do kampanii reklamowych i infografika o tym jak optymalizować kanał na YoutTube. Zapraszam 📖

Nowe technologie

  1. Japońska agencja kosmiczna JAXA wspólnie z NASA zbuduje w 2025 stację kosmiczną na orbicie Księżyca, a w 2030 chce wysłać na Księżyc człowieka, 3 lata przed USA.
  2. Apple wypuszcza iOS 11 beta dla wszystkich. System jeszcze nie wyszedł, a już jest ogłoszony jako ten, który po raz kolejny zrewolucjonizuje smartfony — wszystko ze względu na AR KIT (o którym piszę poniżej).

4. Deweloperzy już szykują dla nas ogrom aplikacji, które będą korzystać z AR KIT, a jak widzicie możliwości, które stworzyła firma Apple są nieograniczone. Nie mogę się doczekać iOS 11. Więcej.

5. Falcon 9 od SpaceX podzielił los innych rakiet i lądował w morzu i już raczej ponownie nie poleci. To pierwsza taka sytuacja od 13 startów. Więcej.

6. OnePlus 5 — czyli nowy telefon Chińskiego producenta, to pierwszy telefon z Androidem, który wygrywa z iPhonem 7 Plus w teście szybkości. Można? Można… Więcej.

7. Będąc w temacie iPhonów — jesteście ciekawy jak Applowski smartphone ewaluował przez 10 lat? Zobaczcie tutaj, a poniżej wersja wideo.

8. Zestaw sztuczek w iOS 10. Więcej.

9. W ostatnim czasie mamy wysyp asystentów głosowych. Czy to faktycznie taki inteligentny gadżet? Tutaj możecie sprawdzić — Vlad przetestował 4 najpopularniejsze i żadna z nich nie okazała się ponadprzeciętnie inteligenta.

10. SEGA była moją pierwszą konsolą. Właśnie opublikowali kilka popularnych gier w wersji mobilnej. Będę grał, a Wy? Więcej.

11. Asystent w Facebook Messengerze otrzymał trzy nowe funkcje: zapisz później, złóż życzenia, zainicjuj wideorozmowę. To kolejny dodatek po “zaplanuj spotkanie”. Wszystko odbywa się na podstawie tego, co piszemy. Niestety funkcja jest jeszcze niedostępna w Polsce. Więcej.

12. Twitter to nie tylko sieć społecznościowa, ale również serwis stream’ujący… Wimbledon, i to drugi raz z rzędu. Więcej.

Marketing

  1. Znacie Instagram Stories? Znacie. A widzieliście, że IS ma swój własny festiwal? Koniecznie zobaczcie na zaprezentowane filmiki tutaj. Genialne.

a tutaj wideo

2. Zastanawiacie się czy wyniki reklam, które tworzycie na Facebook’u są dobre czy złe? Tutaj możecie przeczytać zestawienie wyników reklam w różnych branżach.

3. Coca — cola stworzyła serial dla nastolatków. To pierwsza taka akcja zainicjowana przez tego typu brand. Więcej.

4. Ten ruch Google nie powinien dziwić nikogo — firma planuje wprowadzenie reklam do wirtualnej rzeczywistości. To będą ulotki 21 wieku ;) Więcej.

5. Osiem nowości od Facebook’a, między innymi ochrona zdjęć profilowych, planowanie postów w grupach czy statystyki grup. Wszystkie nowości tutaj. Od czwartku w USA można już korzystać z zakładki Discover w Messengerze, która pokazuje nam najciekawsze boty, o tym do poczytania tutaj.

6. Lidl przeprasza za reklamę cukru. Jak to cukru? Ano tak, że część ludzi uznała, że reklama obraża ich uczucia religijne (aha). Więcej o całym zamieszaniu przeczytacie tutaj. Poniżej wrzucam reklamę Lidla i zestawienie kilku innych w podobnym klimacie.

Reklama Lidla

7. Słyszeliście o nowym trendzie na Instagramie? To #watermelondress Robicie sukienkę z kawałka arbuza i… a zresztą, zobaczcie sami. Więcej.

8. Boty zyskują coraz to większa funkcjonalność i popularność. Niedawno Pizza Hut wprowadziła możliwość zamawiania pizzy właśnie przez bota. Więcej.

9. Będą w temacie botów. Wiecie, że można dodać taką funkcjonalność na fanpage’u, że każdy użytkownik, który skomentuje wasz wpis otrzyma prywatną wiadomość? Świetne do robienia rozgłosu i angażowania fanów.

Ciekawostki

  1. Macie czasem ochotę wywalić smartfona za okno i tęsknicie za zwykłymi telefonami, które służyły jedynie do dzwonienia i wysyłania sms? Zobaczcie na Lightphone.

2. Słyszeliście o Feedback Scam? Zagraniczni Janusze biznesu zakładają strony z domeną nazwaznanejfirmy.feedback gdzie zbierają opinie (lub sami je tworzą), a później żądają pieniędzy od firmy za edycję lub usunięcie negatywnych wpisów. Nie wiem czy to na pewno zagraniczni Janusze biznesu 🤔

Cytat tygodnia

“The best way to have a good idea is to have lots of ideas.” Przeczytaj tutaj historię tego cytatu.

Bonus

  1. Myślisz o założeniu własnej firmy? Koniecznie przeczytaj 57 lekcji z prowadzenia startup’u.
  2. Jeśli tworzysz kampanie reklamowe czy mailowe to warto zapoznać się z analizą nagłówków (dużo informacji, które nagłówki konwertują najlepiej).
  3. ChatBot w wersji Human ;)

4. Prowadzisz kanał na YT? Zobacz 68 sposób na jego optymalizację.

5. Jeśli Twoja (albo Twoich klientów) grupa docelowa jest na Twitterze to zapoznaj się z tym poradnikiem jak robić na prawdę dobre reklamy.

6. W klubie golfowym Trump’a wisi okładka Time’a na której jest obecny prezydent. Ciekawe, że prezydent, który tak mocno walczy z fake news sam poniekąd je propaguje. New Yorker publikuje ich wersję okładki z Trumpem ;)

The End

Dzięki, że czytasz ;) Jeśli uważasz, że to, co piszę jest fajne podziel się tym artykułem ze znajomymi wysyłając im ten link https://goo.gl/dgdzxX