Kararsızlık fırsat engelidir

24 saat ya da 1 hafta size yetiyor mu?

Planlar işler yetişiyor mu?

Yetişse bile sizi bitap düşürüyor mu ?

Tüm sorulara “sürekli koşturuyorum” dediğinizi duyuyorum:)

Hal böyle olunca zamana karşı bir yarış halinde yaşamaya başladık, hiç bir zaman yakalayamadığımız ama sürekli bir koşuşturma duygusu ile mücadele ettiğimiz haftalar birbirini kovalıyor.

Nerdeyse her işimiz acele artık ve ne iş yapıyorsak yapalım en büyük sorunumuz zamansızlık…

Bu zamansızlık problemini aşmada ister istemez edinilen tecrübeler, pratik ipuçları oluşmuş durumda.

“En doğru ritim insan kalbinin ritmi”dir diye bir söz duyduğumda; o zaman çözümün insanın kendi benliğinden, kendi kararlarında, kendi tecrübelerinde saklı olduğunu keşfettim. Demek ki bu dar zamanları iyi değerlendirmede bir de “Kararlı” olma kuralı saklıydı.

Kararsızlık en büyük fırsat engeliymiş! Hatta dünyayı siyah beyaz görenler daha az kararsız kalıyormuş. Demek ki seçenek azaldıkça süreç kısalıyor. Biz kadınların en çok yaşadığı kararsızlık bu renk ayakkabı mı? şu renk sitiletto mu?

Erkeklerin durumu daha ağır sanki… Biz kadınlar hangi erkekle evleneceğimiz konusunda asla kararsız kalmayız, hangi hekimle tedaviye devam etmemiz gerektiğine de, annemin gönlünü mü alsam bugün çocukları mı eğlendirsem demeyiz bir taşla ikisini de hopp diye hallediveririz.

Zamanımın bol olduğu günlerde zamanı dar olan arkadaşlarımı “bir ceket gördüm tam senlik” diye aradığım çok olurdu. Kıyafet, ayakkabı almaya gittiğimizde çoğumuz zevkine onay verdiğimiz bir arkadaş, her dediğinde haklı çıkan bir anne, bizi bizim kadar tanıdığına inandığımız bir kardeş vb.. birini aramıyor muyuz? Karasızlığımızı çözebilmek için…

Zamanı olmayan, dışarıda vakit geçirmeye imkânı pek olmayan kararsızlık yaşamasın da ne yapsın… Her gün yeni açılan AVM’ler-mağazalar, yeni sezonlar, yeni indirimler, yeni renkler, yeni modeller… Bu liste uzayıp gider. Tarzı bana yakın, sevdiğim bir arkadaşımın tavsiyesini es geçmem, buna kayıtsız kalmam diyorsanız… Kararsızlık sizin hayatınızda tam olarak nerede bilmiyorum ama artık alışveriş konusundaki karar sürecinizi kısalttık gibi ne dersiniz?

Sadece tanıdığım, tavsiyesine güvendiğim bir üyenin değil, tarzı ve bütçesi bana yakın her üyenin tavsiyesi de benim için çok değerli, hiç tanımadığım bir Toobeto üyesi çok yakın bir arkadaşım gibi… Yani dünyada en doğru ritmi taşıyan kalplerimizin aynı amaçla bir amaçla beraber atması gibi…

Her paylaşım bir ritim yaratıyor, Toobeto titreşimlerinin oluşturduğu şarkıyı sen de duy!

Bu melodi sana iyi gelecek!