Mutfağım Laboratuvar

Bir anne olmadan önce de mutfakla arası iyi olanlarınızdanım. Yemek yemekten çok yemek yapmak benim için bir laboratuvarda çalışmak kadar heyecan verici…

Tattığım bir şeyi yapabilmem hatta ayni sonucu almam benim için çok anormal olmadı hiç bir zaman, elbette bu konuda yalnız olmadığımı da biliyorum. Çünkü böyle bir becerinin kadının tabiatında olduğuna inanıyorum.

Ama yeni nesilde yemek yapmak mı, yemek mi öncelik, durum ne gerçekten bilmiyorum..

Anneden ayrı yaşamaya başlayınca ya da evlenince ister istemez mutfağa girenler için bir tavsiyem olsun o zaman… MVP prensibinde yemek yapmaya başlayın derim :))

MVP* tanımı bir ürünün minimum emek, para ve zaman harcanmış şekli demek oluyor. Bu tanımı hayatımıza sokan Frank Robinson mudur bilemem ama bu mantığı doğru bulanlar -ki ben de bunlardan biriyim- şöyle der:

“Bir ürünü mükemmel olana kadar bekleyip, kimselere göstermeden geliştirmeyin. En basit, haliyle işe yarar bir hale geldiğinde geri bildirim alacağın kitleye sun.” Gelen ilgiye, talebe göre geliştirmeye devam edilmesi gerektiğini tavsiye ediyor.

Mesela Türk mutfağının geleneksel pirinç pilavı, hiç yemek yapmamış biri icin kabustur. Yemek yapma girişiminize tereyağlı pirinç pilavı ile başlayın! Elde ettiginiz sonuçlar yönünde, gelen talepler ile çeşitlendirirsiniz. Bu yol iç pilava kadar uzanır bir bakmışsınız, hiç yemek yapmayı bilmeyen birinden pilav dünyası zincirlerine uzanan bir hikayeniz olur. :))

Biz Toobeto ekibi olarak MVP’de kalabilmek için çok uğraş verdik doğrusu, ne yapılması gerektiği konusunda kafaları fikir fikir kaynayan bir ekip olarak çok kolay olmadı.

Üyelerimizden alacağımız geri bildirimin çok değerli olduğu gerçeği ve nefeslerimizi tutup olan biteni izlememiz gerektiği konusunda hem fikirdik.

Tabi ki mobil kullanıcının isteklerini ve alışkanlıklarını araştırdık

geleceğe dair planlar yaptık, Toobeto’nun önündeki basamaklar şimdiden hazır!

İnsanı fayda yönünde geliştiren Toobeto’nun geleceğine de hep birlikte yön vermiş olacağız.

Üretken kal,

mutlu ol,

mutlu et!

:))

MVP* minimum viable product