Літня книжка

Я обожнюю книжки Туве Янсон з дитинства. Захоплюючий світ мумі-тролів,мандрівний Снусмумрик та маленький Скліф підкорили моє дитяче серце колись і продовжують приносити радість досі, коли я перечитую ці дитячі книжки.

Сюжет

І ось я знайшла книжку Янсон для дорослих. При тому назва її така, що прочитати хочеться неодмінно, при чому — лежачи десь у парку на травы, що я власне і зробила.
Отже, літня книжка. Вона не дуже тепла за описами погоди, тому що розповідає про літо на півночі, але ж яка вона тепла за атмосферою. Ти відчуваєш той затишок, те тепло і дивовижне відчуття хюге (після книжки Вікінга це слово і стан постійно виникають навколо мене).

Є невелика родина — Софія, її бабуся і батько, їхній кіт. А ще є острів, на якому вони живуть. І так, я не помилилась — острів тут виступає практично живою істотою, дійовою особою зі своїм характером та вчинками. І те, яким видається одне літо на острові для всієї родини ми й бачимо у книжці. Дитину чекає багато відкриттів, бабуся воліє побачити і зробити чимбільше, батько облаштовує побут і вправно закидає сітку, щоб наловити риби. Таке спокійне життя, але скільки ж у ньому може знайтись цікавого, варто лише придивитись!

Стиль

За своїм стилем книжка дуже нагадала мені Кульбабкове вино Бредбері — такий самий опис подій, які трапляються з маленькою дитиною і оточуючими її дорослими. І так само як і в Бредбері, коли ти доходиш до сторінки з описом складання речей на зиму — хочеться крикнути — зупинись-но, мить, бо так добре читати про життя цієї родини, що вже не уявляеш, як без них. За пару годин читання вони стають тобі такими близькими, такими знайомими, ніби ти сам щовечора приїздив до них на чашку чаю, а по вихідних блукав по далеких скилах разом з Софією та її мудрою бабцею.

Коли ти читаєш якийсь опис місцевості — зачарованого лісу на болоті чи старого будинку на далекому острові, який стає прихистком від бурі — ті ніби переносишся туди. Мені дуже сподобалось те, що попри дуже простий стиль письма, приємну легку манеру викладання автор неймовірно уважна до деталей. При чому саме до тих, які оживляють картину світу, надаються їй реалістичності, ніби дозволяють торкнутись.

Рекомендації

Цю книжку приємно буде почитати не тільки влітку, а у бідь-яку пору року. Вона розповідає про ті дрібну, але дуже важливі речі, які трапляються з нами — і не треба ніяких чарівних світів чи пригод. Життя і так неймовірно цікаве, треба лише вміти дивитись і бачити. Всі історії такі реальні, що читаючи їх задумуєшся — чи не було зі мною чогось схожого? 
Читайте цю книжку для того, щоб почуватись тепло і радісно за будь-якої погоди. Особливо читайте її, якщо хочете трохи освіжаючої північної прохолоди, бо зі сторонік так і пахне морем, вітром і мхами на схилах далеких гір. Можливо, через це її приємно читати влітку — ніби ковток свіжого повітря. І при уьому — це нейвоірно прекрасна, тепла і зворушлива літня книжка.