Рецензія на книгу: “Заговорено на любов” Катерина Бабкіна

Катя Бабкіна — то моє окреме кохання. Людина, з якої почалося моє пізнання сучукрліт. І знаєте, напевно досі я не зустрічала нашого автора чи авторку, хто зміг би достукатись до мого серця краще, ніж вона. І от — нова збірка — Заговорено на любов.

Сюжет

Це збірка поезії, в якій особливе місце посідає сьогодення, а отже частина віршів наскрізь пропитана темою війни. Вона ніколи не називається вголос, але ти знаєш, що то про ней. Відчайдушні прохання — не забувай, тремтливе — як мирно ви там спите. І від цього стає особливо боляче, особливо щемко, так що перехоплює дихання.

Бабкіна вміє говорити про те, що ми думаєм. Її вірші для мене — як розмова з другом, відверта і щира, коли можна називати речі своїми іменами і знати, що тебе зрозуміють правильно. Це прості події та реальні відчуття — щасливі чи не дуже — але справжні й щирі, які знаходять в тобі емоційний відклик і змушують співчувати (не в значенні жаліти, а в сенсі спів-відчувати, взаємо відчувати).

Стиль

За стилем я вважаю цю авторку одним із найкращих сучасних поетів України. Звичайно ж, ще є мій улюблений Жадан, але в Бабкіної є свій особливий шарм, особливий стиль. Я просто закохане в те, як вона знаходить темпоритм для кожного свого віршу, та витримує його, нарощує, поки не станеться кульмінація, в якій все зійдеться та звільниться, уособиться в емоції чи події, кристалізується в головній ідеї.

Також я неймовірна вдячна Катерині за її бездоганне відчуття рими и внутрішньої ритміки чи то розмірності віршів. В неї немає академічного занудства тем чи прийомів, але класична схема побудови віршів є — і тому вони такі легкі до читання. Коли форма не відволікає, а допомагає увійти в ритм віршу — от тоді особливо яскраво помітною стає ідея, яку автор вкладає в поетичні рядки.

Рекомендації

Я пораджу цю книжку абсолютно всім — вона ніжна, емоційна, жива — ніби взяв на долоні пташеня, а воно б’є крилами, сполохане і безмежно справжнє. Ці вірші змушать вас стримувати сльози чи щиро посміхатись, ви задасте собі купу питань і станете шукати відповіді на них — і з цим внутрішнім пошуком самі ставатимете все більш мудрими особливою, життєвою мудрістю.