Bir zaman sonra tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan çıktı acaba diye bilgiler karışacak yine.

Instagram’la ne güzel eğlenirken, Snapchat onu gördü ve arttırdı. Bütün hayat Snapchat oldu. Bunu gören Instagram “Stories”i yayınlarım kendi kitlemi sana yar etmem dedi. Dün de Whatsapp “Stories” çıkartmış. O hepsini yener bence ama göreceğiz tabii.

Şimdi ise Snapchat, 10 saniyelik video çekmeyi çocuk oyuncağı haline getirecek ilk donanım ürününü tanıttı. Spectacles, güneş gözlükleri.

Bu sene sonbaharda ilk önce Amerika’da azar azar piyasaya süreceklerini ve kısa- orta vadede bu üründen kar etmeyi planlamadıklarını açıklamışlar. Çok sevgili Evan, (Evan Spiegel, Snapchat’in kurucusu), bu kısacık cümle ile hayatı bize dar etti. Tabii ki öncelikli dertleri deneyimi kolaylaştırmak ve başka ufuklara açılmak. Her girişimin derdi ve fakat kendisini Snapchat Türkiye’de kurulsaydı ne olurdu adlı konuşmama davet etmek istiyorum. Tarihini kendisine ve sizlere ileteceğim. :))

Biliyorum mağdur olmak hep çok zevkli ve çok kolay. Girişimci ve iş sahibi dediğin yılmayacak, yağmurda kayan araba gibi savrulmayacak ve hep kendini yenileyecek.

Bizi başarı kıstasında dünyadan en çok ayıran parametrelerden biri de bu. Bizdeki en önemli başarı bir işin sürdürülebilirliği, yaşadığı yıl ve batmadan para kazanmaya devam etmesi. Üzgünüm Leyla, o yüzden ortağım ve ben çok başarılı insanlarız. Bu resmi bir belge ile açıklandı. (pehhh)

Spectacles ile ilgili bir kaç bilgi vereyim bu arada traşı kısa kesip;

- Gözlükle kayıt yapmak çok kolay olacak, fotoğraflarında gördüğünüz sağ ya da soldaki düğmeye basınca kayıt başlıyor.

- 10 saniye dolunca çekim otomatik kendiliğinden duracak.

  • Ve telefonlardaki Snapchat uygulamasına otomatik yüklenecek.

Trendhacker öngörüsü olarak bir not : Seneye sadece bu gözlüklerde değil tasarımcı “designer line” bir sürü gözlükte bu özellik ile satılmaya başlanacak. ( yani mantık olarak başlaması lazım:) )

Bu özellik gözlüklerde çok fazla belli olmayacak ve cinayetlerden tutun tacizlere, evlilik tekliflerinden çocuk doğumlarına kadar gördüğümüz her şeyi kaydedip paylaşacağız. Sonra dünya delirecek. (hehheh)

https://www.spectacles.com/

Show your support

Clapping shows how much you appreciated trendhacker’s story.