Merhaba Protel

Protel adında bir şirket var,bugün bir mülakatım oldu,başarılı ya da başarısız orası benim alanım değildir.

Dışarıdan çok minimal çizgilerle tasarlanmış muazzam bir yapının içinden geçerek sola doğru yöneldiğinizde,güler yüzlü insanlar karşınıza çıkıyor ve bu sıcaklığın şirkete bağlılık ve şirketinde personeline vermiş olduğu değer uyumuyla ortaya çıkan bir gülümseme olduğunu düşünüyorum.

Aslında uzun yıllardır Turizm sektöründe garson,barmen olarak çalışmış olmamın dışında ,menzili bu kadar yüksek -ki ben öyle olduğunu görüyorum-bir yere ayak basmanın hayatımda muazzam bir etki yarattığını söylemek isterim.

İnsan felsefesi gereği bir yerden bir sıcaklık alırsa o da onunla beraber tüm bedenini kaplar

Heyecan ve dikkatin birbirine karıştığı sıralarda,bana eşlik eden hanım efendi,şirketin vizyonundan ve görev tanımlarından bahsetti,kulağım onda idi ve bir de duvarlardaki asılı yazılara baktım bir süre,evet yukarıdan yağmur gibi yağan cümleler,aşağıya doğru düşüyor.kelimeleri ve cümle öbeklerini birbirine bağlamanız sizin hayal dünyanıza kalmış burada,o kadar seçkinler ki,mesela oturduğunuz yerden bir anlık dalgınlığa kapıldığınızda ya da müşteriniz ile bir kontak esnasında ona yeterli cevap verememe gibi bir duruma düştüğünüzde,sanki o kelimelerin içinden sizlere çağrışım yapan yardımcılar buluyorsunuz,ki bana öyle geldi.

Protel’e gitmeden önce konu ile biraz ilgili arkadaşımın çalışma stratejisini ve eğitimini konuştum,çok hoşnut ve kendinden emin,sırtında taşımış olduğu sorumluluğun bilincinde,herşeyden önemlisi,yapmış olduğu işi sahiplenip,doğal reklamını yapmaktan da kaçınmıyor.Ne diyeyim imrendim dedim sadece.

Hanımefendi ile kısa bir sunum sonrası iki değerli insan ile tanıştım.İsimlerini zikretmek benim için önemli,Murat bey ve Fatih bey çok güler yüzlü ,pozitif ve ne istediğini bilen insanlar.

Onların karşısında konuşmam,sordukları sorulara cevap vermem biraz ağır olsa da,en azından benim için doğru değerlendirmenin nasıl işleyeceği gerçeğini daha iyi bildikleri için içim rahattı.

Protel,yalnızca bir bilişim şirketi olarak görülmemeli,orası bir eğitim yuvası,kariyer odak merkezi gibi çalışan bir kurum,ayağa kalkıp el sıkışma faslından sonra,dikkatlice çalışanlara baktım ve gerçekten de burada bir şeyler yapmanın ötesinde burada olmak çok özeldi.

Belki karşılaştığım en büyük zorluk ingilizce idi,belli bir ingilizce seviyem olmasına rağmen bu konuda maalesef iyi bir başarı elde edemeyeceğimi biliyorum.

Önümüzdeki hafta içi,olumlu olumsuz geri dönüş yapılacak,orada olmayı çok isterim,şayet olmaz ise,olana bakmak gerekir,bir şeyi burada çok idrak ettim,katedilecek mesafeler ve daha gidilecek bir çok yol varken,ilk mülakattan çıkıp dışarı doğru yöneldiğimde,amatör olan bir kaç yanımı dışarıya bıraktım.

Kendimce dedim ki;onlar en iyisini bilirler,eğer hazır değilsem ,hazır değilimdir.

Bunları bir heyecan ile yazmıyorum,tamam bazı yerler heyecan barındırabilir,ama lütfen tevazu gösterin,böyle eşsiz bir çatının altında toplanan çalışanlara de bir küçük sözüm var.Onlar zaten neyin ne olduğunu çok iyi biliyorlar.

“Sizlere gerçekten değer veren ,maddiyatın dışında daha önemlisi,liderlik kimliğinize bir artı işaretleyen ve hedeflerinizi daha yüksek bir yere taşıyan,siz büyüdükçe,siz sahiplendikçe,sizi büyüten bir yer var

Evet burası PROTEL

Saygılarımla