Купуй, як профі!

або Квитки дешевшають не лише через дату

шукати доступні квитки світом — це не тільки переклацувати місяці на сайтах перевізників у пошуках нейдешевшої дати.

буває, кілька зайвих кліків на сторінці компанії може зробити ваш квиток втричі дешевшим.
і ось кілька правил, як зекономити на поїздці, якщо плануєш її онлайн.

  1. купуй квитки завчасно

не те щоб я про це ніколи не казала, але повторюся: у будь-якій незрозумілій ситуації купуй квитки на наступний сезон!
у авіакомпаній ці квитки зазвичай дешевші. часто, під ціною на переліт є навіть позначка — «у нас залишилося 3/2/1 квитки по цій ціні».
автобусні перевізники роблять майже вдвічі дешевшими десь перший десяток квитків ледь не на кожен рейс, далі — ціна починає підвищуватися. такі знижки легше всього прослідкувати на Lux Express і Flix Bus.

2. обирай свою знижку

ми звикли, що знижки на проїзд, то для дітей, студентів і пенсіонерів. але якщо ти вже не вчишся і ще не відпочиваєш, це не привід залишитися без знижки на проїзд.
залежно віж країни, перевізника, дня тижня можна отримати свою знижку — і поїхати практично безкоштовно.
наприклад, угорська залізниця пропонує знижку 33% особам до 18 років, які подорожують з батьками, 33% особам до 26 років, які подорожують з п’ятниці до неділі, 50% знижки дітям до 14, а дітей до 6 років і взагалі возять безкоштовно.

угорська залізниця пропонує стільки варіантів знижок, що аж очі розбігаються

3. реєструйся на сайтах перевізників

не лише KLM запропонує збирати милі на наступні поїздки.
наприклад, зареєтрувавшись на Ecolines можна збирати бонуси на наступні поїздки. не цей рахунок ідуть відсотки з кожного придбаного квитка з вашим кодом.

УВАГА! якщо ви подорожуєте вдвох на Ecolines і хочете отримати бонуси на свій рахунок з обох квитків, то, оформлюючи квиток компаньйона, спочатку введіть його ім’я і лише потім запишіть свій промо код. якщо ж зробити навпаки і спочатку ввести промо код, то поле з іменем деактивується і сайт автоматично забронює 2 квитки на одне ім’я.
ніби нічого серйозного. з двома зареєстрованими на мене квитками ми їздили кілька разів. наприклад, до Мінська. і я б навіть не помітила такої фішки — аж раптом одного разу вночі у Вільнюсі нас вирішили не пускати через це в автобус до Талліна.

змінюй валюту бронювання

подорожуєш Європою — не плати у гривні!
автобусні перевізники часто локалізують ціну переїзду до валюти країни, з якої фізично шукаєш квиток. до того ж, локалізують не зовсім вдало.
наприклад, на тих же Ecolines ціна квитка з Вільнюса до Риги коштує до 17 євро — тобто 486 грн на даний момент. але 17 євро це найдорожча протягом дня ціна, а є ж ще квитки Вільнюс-Рига і по 12, і по 5 євро. у гривневому ж еквіваленті їх всіх продають лише по 486 грн.

ціна на один і той же рейс з Вільнюса до Риги в один і той же день у гривні і євро

для внутнішніх рейсів все працює навпаки. якщо шукаєте рейс Україною, то в євро це вийде дорожче, ніж в гривні.
таке ж правило працює і для авіаперевізників. переклацуючи валюти, можна трохи здешевити свою поїздку, але не критично — в рамках різниці обмінних курсів різних країн.

шукай з анонімного вікна

зауважу одразу: пошук рейсу з анонімного вікна не завжди себе виправдовує.
найчастіше це працює тоді, коли ви уже дивилися на ці квитки зі своєї сторінки, але не придбали їх.
наприклад, я шукала квитки на Wizz Air. побачила, що переліт у зручну мені дату коштує 600 грн. круто, подумала я. ввечері куплю. ввечері ці ж квитки коштували уже 800 грн. але ці ж дати з анонімного браузера компанія пропонує мені на 200 грн дешевше — тобто за ті ж 600 грн, які я бачила зранку. інші ж дні мені навпаки було вигідніше купити через своє вікно.

✓замість висновку

кілька кліків на сайті (найчастіше) і віра в те, що дешевші квитки існують (не завжди, але буває) можуть допомогти вам недорого дістатися до місця призначення. головне, не лінуватися пробувати всі опції сайту. а раптом.

детальніше про онлайн планування маршруту можна почитати тут.
більше новин про подорожі шукайте на сторінці Tasty, Far n’ Loud в фейсбуці.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.