Kā bērnam vienkāršos vārdos izstāstīt par naudu

Ļoti bieži, vecāki uzdod jautājumu, kādā vecumā ar mazu bērnu ir jāsāk runāt par naudu? Katrs bērns attīstās individuāli, tāpēc optimālo variantu, tiek pieņemts tas brīdis, kad naudas un finanšu tēma kļūs par vienu, no ikdienas pārrunu tematiem. Tieši tāpat, ka vecāki bērniem stāsta par to kā pavasarī kokiem plaukst lapas, viņiem ir jāstāsta par to, no kurienes vecāku makā uzrodas nauda, ka darbojas bankomāti, kā strādā bankas un priekš kam ir domāta kase veikalā. Lai bērns to visu labāk saprastu, paspēlējiet ar viņu “veikalā”, “bankā” vai citās tematiskās spēlēs, kas būs spējīgas palīdzēt apgūt finanšu lietas. Jo ātrāk bērns sapratīs, ka par pirkumiem lielveikalā vajag norēķināties ar to naudu, kuru vecāki nopelna, jo labāk. Nauda vai arī periodisks naudas trūkums — nav ne slikta, ne aizliegta tēma, kura ir paredzēta tikai pieaugušajiem. Atcerieties par to http://www.mkrediti.com/.

Nekad nav par vēlu sākt bērniem dot naudu, lai viņi būtu ieinteresēti apgūt naudas pārvaldīšanas pamatprincipus, kā arī iemācītos saprast, cik svarīgi ir veidot uzkrājumus un investēt naudu izdevīgos darījumos. Ja jūs sāksiet saviem bērniem jau agrā vecumā stāstīt par naudas pārvaldīšanās zinātni, tas dos viņiem lielas priekšrocības viņu pieaugušajā dzīvē. Palīdziet saviem bērniem iegūt finansiālo neatkarību kad viņi jau būs pieauguši, ielieciet viņos saprašanas fundamentu, kamēr vēl viņi ir pavisam mazi.

Maziem, divus — trīs gadus veciem bērniem, daudz vairāk patīk spēlēt ar monētām, nevis ar banknotēm. Viņiem monētas šķiet daudz svarīgākas. Lai mazulim paskaidrotu, ka 50 eiro banknotei ir lielāka nozīme nekā desmit divu eiro monētām, jums nāksies sagatavot daudz monētu. Paskaidrot, ar uzskatāma piemēra palīdzību, būs vieglāk. Turklāt, tas ir lielisks veids, kā mudināt bērnu mācīties skaitīt.

Eksistē arī pavisam vienkārša spēle, kura ļaus bērnam saprast kā mainās naudas nozīme ar laiku. Pasakiet bērnam, ka jūs viņam tagad varat iedot vienu konfekti vai pēc 10 minūtēm divas. Pajautājiet viņam, ko viņš izvēlas.

Ikdienā jūs varat izmantot dažādas situācijas, lai palīdzētu bērnam saprast, ka pret naudu vajag izturēties saudzīgi, ka vajag mācīties, tad strādāt, pelnīt naudu, investēt savus iekrājumus, lai sasniegtu nospraustos mērķus.

Mēs ceram, ka jums nebūs pārāk sarežģīti paskaidrot bērnam, ka nav nemaz tik grūti no kaut kā atteikties, lai sasniegtu “savu lielo mērķi”. Jūs, piemēram, varat palīdzēt bērnam atteikties no pārmērīgi lielā saldumu daudzuma, lai viņam pēc iespējas ātrāk parādītos izdevība nopirkt velosipēdu.

Varat ar bērnu spēlēt arī “veikalu”. Piemēram, veikala īpašnieka loma un pircēja loma. Tas ir lielisks veids, ka bērnam sniegt vairāk saprašanas par to, kas ir nauda. Viens no vecākiem var tēlot pārdevēju, bet bērns var būt pircējs un otrādi. Šajā vecumā, vajag bērnus mudināt, lai viņi palīdz jums sastādīt reālu sarakstu ar nepieciešamajiem pirkumiem pirms došanās uz veikalu. Ar bērnu vajag runāt arī par preču cenām. Veikalā, varat ļaut bērnam samaksāt par pirkumu un paņemt atlikumu.

Par rakstu paldie Bulgāru draugiem!

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.