#32 — Büyük(!) kavuşma

Bülten bir süredir ortada yok, bu ikinci kayboluşu. İlki kabul edilebilirdi, ikincisi tat kaçırdı, bir daha olursa bülten kendini imha eder.

Konuşulacak ve paylaşacak çok konu birikti. Paylaşılacaklar için takibe devam, konuşulacaklar içinse her biri birbirinden keyifli Growth Meetup Istanbul’a beklerim.

Bu büyük kavuşmanın hakkını verelim ve hadi başlayalım.


Cfo 20connect 2x

#1 — Büyüme için finans — blog.spendesk.com

Bir işe başlarken bilmeniz gereken ilk ve en önemli şey finans. Hatta yaptığınız işi bile bu kadar bilmenize gerek yok :) Hele ölçeklenme hedefinde olan ve sürekli büyüyen “iş”lerin finansını yönetmek daha zor. Ne yapmalı?

Patrick campbell profitwell tw

#2 — Bir girişimi büyütmek — blog.salesflare.com

Patrick’in uykusuz geçen geceler, alttan hissedilen depresyon, ne kadar başarılı olursanız olun yetememeyi hissettirdiği röportajı (Belki de bende öyle bir intiba bıraktı). Dinleyebilir ya da okuyabilirsiniz.

Spotify feature

#3 — Spotify’ın kullanıcı deneyimi — www.leanplum.com

Spotify neyi bu kadar iyi ve kusursuz yapıyor da hepimizin evine/cep telefonuna kadar geliyor? Detaylı bir vaka incelemesi.

0*2udd 9srvyn4wjld

#4 — Bir takım hipsterların e-posta akışı — explore.reallygoodemails.com

İşler dikeye gittikçe kolaylaşır mı zorlaşır mı? Sakal bakım ürünleri markası Bearbrand, e-posta pazarlaması ile satışlarını ve dönüşümü nasıl arttırıyor?

Growth hacking vs digital marketing

#5 — Growth hacking mi dijital pazarlama mı? Ne fark ederse. — wegrowth.com

Büyüme odaklı işler için gelen büyümenin adını koymak neden bu kadar önemli? Doğru ekibi ödüllendirmek ya da sırtını sıvazlamak için mi? Kafalar hala karışıksa growth hacking ve dijital pazarlama arasındaki farkları tane tane anlatmışlar.

Why kanye west is one of the best b2b video marketers ever

#6 — Kurumsal video çözümleri için: Kanye West — blog.shakr.com

Sadece bir müzisyen ya da şov insanı değil aynı zamanda parlak bir pazarlamacı. Tabii sadece kendisi değil, ekibi de. Ama sonuç değişmiyor. Kanye West’ten neler öğrenebiliriz?

How github forks work

#7 — Github, Microsoft satışına giden yolda neleri başardı — producthabits.com

Bazı ürünler vardır bir soruna çözüm bulur, bazı ürünler de tüm yolları, sorunları ve çözümleri değiştirir. Github da onlardan biri. Neler oldu da Github gümbür gümbür büyüdü ve satıldı?

Mobile traffic goal flow

#8 — Huni gözlemlemede tek ihtiyaç: Google Analytics — conversionxl.com

Ne kadar büyük bir başlık değil mi? Tek ihtiyaç olmasa da elinizde sadece Google Analytics varsa ensenizi karartmayın. GA ile de birçok şey yapmak mümkün.

Cover picture 2

#9 — GTM ile yapılabilecek 99 şey — www.analyticsmania.com

Google Tag Manager’ın vaat ettikleri ile yapabildikleri arasındaki uçurum (benim için) her geçen gün azalıyor. Kendisinden %100 verim alamadığımı hep düşünüyordum bu yazı ile ikna oldum. Şahane bir derleme. Hemen uygulamaya başlayın!

Measurement in the peso model part 4

#10 — PR nasıl ölçülür — spinsucks.com

Bir PR ajansı ile toplantıya girdiğinizde ilk duyacağınız “PR çalışmalarının sonuçlarını görmek kolay değildir” olacak. Kolay ya da zor ama sonucu ne zaman göreceğiz ve nasıl ölçeceğiz? İyi bir başlangıç.

1*ytqhcwbgyvjf5wvhgmh vg

#11 — Teknik olmayan insanlar için sohbet botu kılavuzu — medium.com

Teknik olmayan insanlar (mesela ben) sohbet botları oluşturmayı ve sınırları zorlamayı istediklerinde sonu gelmez belgelere ve teknik terimlere boğulmamalı demişler ve bu şahane kılavuzu derlemişler.

Bir tavsiye

Acsszfhp nn2mf0kwzt7aoj5smgtvtxn2mvc3uaheq s900 mo c c0xffffffff rj k no?1532286779

Sharemakers — www.youtube.com

1 yılda tamamlanan bir karavan, gerçek deneyimler, yeni başlayan maceralar ve keşifler.

Her zaman iş konuşacak değiliz, değil mi? Eğer biraz etrafınıza bakmak isterseniz, buyrunuz.

36955644 214050462773283 7649592833011089408 n

Sharemakers yollarda — www.instagram.com

Bülteni kaçırmamak için siz de takip edin!